Martyna Wojciechowska angażuje się w nowy projekt. Źródło: Instagram/Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska angażuje się w nowy projekt. Źródło: Instagram/Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska odpoczywa od TVN. Zaangażowała się w nowy projekt

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
Program Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na krańcu świata" nie ukaże się w jesiennej ramówce TVN. Podróżniczka wytłumaczyła, czym to jest spowodowane. Wojciechowska poinformowała również o nowym projekcie, w który się angażuje. Będzie to budowa domu dla nastoletnich mam i ich dzieci na warszawskim Ursynowie.

Martyna Wojciechowska znika z TVN 

"Kobieta na krańcu świata" to popularny program prowadzony przez Martynę Wojciechowską. Okazuje się, że po ponad 13 latach zabraknie go w jesiennej ramówce TVN.

Koncern poinformował, że było to tylko i wyłącznie decyzja Martyny Wojciechowskiej. Natomiast jej pozycja, jak dodaje stacja, pozostaje niezachwiana. "Podobnie jak widzowie, czekamy na jej powrót" - poinformowało biuro prasowe stacji.

Oświadczenie w tej sprawie wydała również Wojciechowska za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. "Tę decyzję podjęłam wiele miesięcy temu. Pierwszy raz od ponad 25 lat zdecydowałam się na przerwę w nagraniach dla telewizji" – napisała na Instagramie. 

"Produkcja programu to długi proces, który rozpoczyna się najczęściej na początku roku, żebyśmy jesienią mogli przestawić Wam materiał gotowy do emisji. Tym razem zostałam w domu. Po prostu" – dodała.

Martyna Wojciechowska pomoże nastoletnim mamom 

Można przypuszczać, że powodem odpoczynku od serii "Kobieta na krańcu świata" mógł być nowy projekt, w jaki zaangażowała się Martyna Wojciechowska. 

Działaczka społeczna poinformowała o nim na Instagramie. Mianowicie Wojciechowska wraz z Fundacją po DRUGIE rozpoczęła budowę domu dla nastoletnich mam i ich dzieci na warszawskim Ursynowie.

"Razem z Fundacją po DRUGIE rozpoczynamy budowę domu dla nastoletnich mam i ich dzieci na warszawskim Ursynowie. Projekt został już oficjalnie zaakceptowany (nareszcie!) i możemy ruszyć z działaniami. Młode mamy i maluchy czekają!" – napisała Wojciechowska. 

"Istnieją w Polsce domy dla samotnych matek, ale wciąż brakuje miejsc dla nastoletnich usamodzielniających się mam i ich pociech. Realia pokazują, że jest to niezwykle potrzebna inicjatywa, aby młode mamy nie były rozdzielane ze swoimi dziećmi (co często się zdarza, bo dziewczyna poniżej 18 roku nie ma pełni praw rodzicielskich). Chcemy, żeby otrzymały też wsparcie w dorastaniu do najtrudniejszej roli w życiu, czyli bycia matką. Głęboko wierzymy, że będzie to wyjątkowe miejsce, bezpieczny dom, przystań i szansa na lepsze życie" – dodała.


Bogata kariera Martyny Wojciechowskiej 

Martyna Wojciechowska zadebiutowała w telewizji jako modelka dla TVN. Następnie zaczęła prowadzić magazyn "Automaniak" dla TVN Turbo, do którego scenariusz napisała na maszynie biurowej ojca. W kolejnych latach była prowadzącą programów: "Dzieciaki z klasą", "Big Brother" i "Studio Złote Tarasy".

W 2007 roku objęła funkcję redaktorki naczelnej magazynów "National Geographic Polska” i "National Geographic Traveler”. Telefon z propozycją otrzymała po zdobyciu szczytu Mount Everest. Z ramienia magazynu wydała m.in. takie książki jak: "Zwierzaki Świata", "Kobieta na krańcu świata", czy też zapis z wyprawy na Mount Everest "Przesunąć Horyzont". 

Największą jednak popularność przyniosła jej książka "Kobieta na krańcu świata", dzięki której w 2009 roku powstał program dla TVN, którego została prowadzącą. Jeden z odcinków programu, poruszający temat dzieci prześladowanych w Tanzanii ze względu na albinizm, został przekształcony na dłuższy film dokumentalny "Ludzie Duchy", który wyreżyserowała podróżniczka wraz z Markiem Kłosowiczem. Sama adoptowała niepełnosprawną albinoskę Kabulę Nkalango Masanję i zadbała o edukację dla niej.

MP

Czytaj dalej: Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura