Katowice, 11.09.2022. Polak Bartosz Kurek (2L) oraz Daniele Lavia (L) i Gianluca Galassi (2P) i Simone Giannelli (P) z Włoch podczas meczu finałowego mistrzostw świata siatkarzy w Katowicach, 11 bm. (js) PAP/Łukasz Gągulski

Włosi poza zasięgiem. Polska wicemistrzem świata w siatkówce

Redakcja Redakcja Siatkówka Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Reprezentacja Polski przegrała z drużyną Włoch w finale mistrzostw świata w siatkówce 1:3. Biało-czerwoni zdobyli tym samym srebrny medal i tytuł wicemistrza świata.

Polska mistrzem świata w siatkówce

Obie drużyny dały z siebie wszystko, a siatkarze grali punkt za punkt. W tym niezwykle wyrównanym i stojącym na najwyższym poziomie meczu to jednak Włosi zachowywali zimną krew w decydujących momentach. Ale to biało-czerwoni wygrali pierwszego seta 25:22 i to pomimo tego, że tracili już kilka punktów do Włochów.

Potem doszło do zapaści. , Drugiego seta przegrali po walce 21:25, ale trzeci był pokazem dominacji Włochów, którzy wygrali go 25:18.

Zwycięstwo w czwartym secie Włosi dowieźli ze spokojem i wygrali 25:20.

Brazylia z brązowym medalem

W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Brazylii pokonała Słowenię 3:1 (25:18, 25:18, 22:25, 25:18) i zdobyła w Katowicach brązowy medal mistrzostw świata.

Brazylijczycy, finaliści dwóch poprzednich edycji mistrzostw, w półfinale ulegli w sobotę reprezentacji Polski 2:3, a Słoweńcy przegrali z Włochami 0:3.