Ważny niemiecki polityk: "Lech Kaczyński miał rację, ostrzegając przed Rosją"

Wolfgang Schaeuble, polityk CDU przyznał w wywiadzie, że Lech Kaczyński miał rację, przestrzegając przed Rosją. (fot. PAP)
Wolfgang Schaeuble, polityk CDU przyznał w wywiadzie, że Lech Kaczyński miał rację, przestrzegając przed Rosją. (fot. PAP)
Były przewodniczący Bundestagu i polityk CDU Wolfgang Schaeuble w wywiadzie dla dziennika "Tagesspiegel" oznajmił, że prezydent Lech Kaczyński miał rację, kiedy ostrzegał przed Rosją.

"Lech Kaczyński miał rację"

— Sytuacja nie jest dobra. Putin prowadzi wojnę nie tylko z Ukrainą, ale z porządkiem Zachodu. Jeśli wygra tę wojnę, nie zatrzyma się, ale będzie kontynuował — powiedział Wolfgang Schaeuble w rozmowie z dziennikiem "Tagesspiegel".

— Lech Kaczyński, były prezydent Polski, powiedział po inwazji na Gruzję w 2008 roku: najpierw Gruzja, potem Ukraina, potem Mołdawia, potem kraje bałtyckie i Polska. Miał rację — stwierdził polityk CDU.

Schaeuble przywołał również słowa chadeckiej polityk Annegret Kramp-Karrenbayer, która mówiła o niedostrzeganiu zagrożeń ze strony Rosji.

— Jestem na nas wściekła. Wiedzieliśmy wszystko - i nie chcieliśmy tego widzieć — mówiła.

80-te urodziny Wolfganga Schaeublego

W niedzielę, w Offenburgu miały miejsce uroczystości z okazji 80-tych urodzin Wolfganga Schaeublego. Mężczyzna od 1972 roku jest członkiem Bundestagu, co czyni go najdłużej urzędującym posłem.

Był on odpowiedzialny za kształtowanie Republiki Federalnej na wielu wysokich stanowiskach. Podpisał m. in. Traktat Zjednoczeniowy dla Republiki Federalnej.

— Po wyborach do Bundestagu we wrześniu ubiegłego roku stracił stanowisko przewodniczącego Bundestagu, ponieważ SPD stała się największą grupą parlamentarną — przypomina portal dziennika "Welt".


RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka