Gwiazda TVP opowiedziała, co myśli o dymisji Kurskiego. "To było zaskoczenie"

Ida Nowakowska to jedna z największych gwiazd TVP.
Ida Nowakowska to jedna z największych gwiazd TVP.
Ida Nowakowska jest gwiazdą Telewizji Polskiej od 2018 roku, a swoją szansę otrzymała m.in. dzięki byłemu prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" i jurorka "Voice of kids" opowiedziała, co sądzi o zmianach na Woronicza.

31-letnia tancerka jest jednym z największych odkryć mediów publicznych. Córka zmarłego w 2014 roku słynnego pisarza i publicysty Marka Nowakowskiego od razu przypadła do gustu widzom za sprawą lekkości, z którą prezentuje się w programach i koncertach TVP, dystansu do siebie i uśmiechu. Dwukrotnie Ida Nowakowska prowadziła Eurowizję Junior o międzynarodowym zasięgu, ogłaszała też polską punktację dla zespołów występujących na Eurowizji. Teraz gwiazda nie ukrywa zaskoczenia ruchami tektonicznymi w Telewizji Polskiej. 

Nieoficjalnie: Kurski będzie w rządzie. Obejmie tekę w zlikwidowanym resorcie?

Dymisja Kurskiego? "Zaskoczenie jak dla wszystkich" 

Na początku września Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP, zastępując go Mateuszem Matyszkowiczem. Wiele mówi się o potencjalnym wejściu Kurskiego do rządu - np. do resortu cyfryzacji, który miałby zostać reaktywowany po dwóch latach. 

- Dla wszystkich było to jakimś zaskoczeniem. Natomiast jak na razie trudno powiedzieć jak te zmiany wpływają na nas, bo u nas wszystko się toczy, jak się toczyło. Natomiast muszę powiedzieć, że ja nie byłam nigdy w telewizji za innej prezesury, więc to jest takie zaskoczenie dla mnie - zwierzyła się Nowakowska w rozmowie z portalem "Jastrząb Post".  

Sezon grzewczy, chłód za oknem. Kiedy w mieszkaniach włączą kaloryfery?

Nowakowska: TVP jest silną marką 

Tancerka chwaliła dokonania Kurskiego w TVP. - Rzeczywiście, zawsze byłam pod wrażeniem tego, co pan prezes robił z telewizją, jak w taki sposób ambitny podchodził do tej misji telewizji i wierzę, że stworzył coś, co jest silne, tak mocne i na tak wysokim poziomie, że cieszę się, że byłam tego częścią - powiedziała. Wielu internautów dociekało, czy zmiana na stanowisku prezesa TVP oznacza kłopoty dla Nowakowskiej. - Staram się codziennie przychodzić do pracy i robić najlepiej to, co robię i tylko o tym myślę - podsumowała. 

Rosjanie próbowali w swoim stylu dokonać zamachu we Francji. Oto szczegóły


GW

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura