Samorządowiec i internauci wyśmiewali ten dworzec. Prawda jest inna

Nowy dworzec w Raciborach na Podlasiu. Screen: Twitter/PKP S.A.
Nowy dworzec w Raciborach na Podlasiu. Screen: Twitter/PKP S.A.
Zwolennicy opozycji wyśmiewali inwestycję kolejową PKP S.A. w niewielkich Raciborach na Podlasiu. Borys Budka pisał, że nieudana rzekomo inwestycja to kolejny dowód na „państwo PiS w pigułce”. Dziennikarze Wirtualnej Polski ustalili, że szyderstwa były chybione.

Nowy dworzec w Raciborach

Racibory to mała wieś na Podlasiu. Leży przy trasie kolejowej łączącej Warszawę i Białystok. Obecnie jest w trakcie generalnego remontu, dzięki któremu podróż koleją między tymi miastami skróci się do mniej niż dwóch godzin. PKP S.A. realizuje na tej trasie również Program Inwestycji Dworcowych, w ramach którego sukcesywnie remontuje stare i zniszczone lokalne stacje kolejowe.

Polecamy:

Podsłuchali Kaczyńskiego. „Wałęsa jest dowodem na istnienie Pana Boga”

Skazany w aferze podsłuchowej odpowiada Tuskowi. W tle wpływy Rosjan

Fake newsem w inwestycję na prowincji

Oddanie do użytku dworca w Raciborach wywołało falę negatywnych komentarzy w mediach. Inwestycję próbowano ośmieszyć w oczach opinii publicznej. Wszystko za sprawą wpisu na Twitterze, zamieszczonego przez Rafała Rudnickiego, zastępcy prezydenta Białegostoku, dziś związanego z opozycją, niegdyś polityka Prawa i Sprawiedliwości.

Budka o Raciborach: "państwo PiS w pigułce"

Wpisy Rudnickiego na ten temat szybko udostępnił były lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Pisał o „państwie PiS w pigułce”.


"Jak można tak manipulować"

Na fake newsy polityków opozycji zwróciła uwagę posłanka Lewicy (Razem) Paulina Matysiak. Napisała mocno: „Jak można tak manipulować i przekłamywać rzeczywistość? Oczywiście, że ze stacji Racibory można pojechać pociągiem - Polregio albo Intercity”.


Głos zabrała także spółka PKP. Wyjaśnia, że nowy peron został zlokalizowany w pewnej odległości od dawnych peronów i „starego dworca”. Dodajmy, że jest to dość częstą praktyką w przypadku wielu modernizacji dworców kolejowych.

PKP podkreśla też, że pociągi pasażerskie zatrzymują się w Raciborach, „co bardzo łatwo można sprawdzić w rozkładzie jazdy”.


Rudnicki gdzieś zniknął

Dziennikarz Wirtualnej Polski sprawdził, że w Raciborach pociągi nie tylko się zatrzymują, ale też droga z nowych peronów na sam dworzec nie trwa dłużej niż minutę. To znacznie krócej niż na wielu dużych dworcach kolejowych w polskich metropoliach, na czele z Warszawą.

Dziennikarzowi Wirtualnej Polski nie udało skontaktować się z Rafałem Rudnickim w tej sprawie. Wiceprezydent Białegostoku był nieuchwytny.

KW

Czytaj dalej:

Lis broni Stuhra. "Potknięcie wywołało ekstazę propagandzistów"

Awantura o pytanie Piaseckiego do posłanki PO. Giertychowi puściły nerwy

Unia chce ścigać Rosję za zbrodnie. Oto fragment konkluzji ze szczytu

Tajemniczy dron w Norwegii. Sytuacja była naprawdę niebezpieczna

Zamieszanie z lotem Błaszczaka do Korei. MON reaguje: to usterka samolotu

Lubię to! Skomentuj57 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka