Prawicowy dziennikarz kończy pracę. Prowadził opiniotwórcze krakowskie gazety

Wojciech Mucha nie jest już redaktorem naczelnym dwóch tytułów Polska Press. Kto go zastąpi w "Dzienniku Polskim" i "Gazecie Krakowskiej"? (fot. YouTube)
Wojciech Mucha nie jest już redaktorem naczelnym dwóch tytułów Polska Press. Kto go zastąpi w "Dzienniku Polskim" i "Gazecie Krakowskiej"? (fot. YouTube)
Wojciech Mucha, dziennikarz i publicysta nie jest już redaktorem naczelnym "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej". O sprawie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W poniedziałek rano szefostwo Polska Press przekazało tę informację pracownikom.

Wojciech Mucha nie jest już naczelnym tytułów grupy Polska Press

Mucha był szefem "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" od kwietnia 2021 roku, kiedy to zastąpił na tym stanowisku Jerzego Sułowskiego. W poniedziałek dziennikarze tytułów Polska Press otrzymali informację o odwołaniu go ze stanowiska. 

— Dziękujemy za wspólną pracę i życzymy powodzenia w kolejnych wyzwaniach zawodowych — przekazano.

Portal Wirtualnemedia.pl podaje, że najprawdopodobniej do powołania następcy "Dziennikiem Polskim" i "Gazetą Krakowską" kierować będzie wicenaczelny Piotr Rąpalski.

— Tytuły są wieczne, zespoły dziennikarskie długowieczne, a redaktorzy naczelni - cóż - zmieniają się bardzo często, to prawdopodobnie najbardziej gorące krzesło w każdej redakcji — napisał w poniedziałek na Facebooku Wojciech Mucha. — Przez ostatnie półtora roku starałem się, by każdego dnia otrzymywali Państwo, czy to w formie papierowej, czy w serwisach internetowych najlepsze z możliwych wydań „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”. Od początku przyświecało mi, by dać dziennikarzom maksymalnie dużo przestrzeni i wspólnie z nimi pracować tak, by krakowianie i Małopolanie otrzymywali pełny obraz zdarzeń — dodał.


Nie sprecyzowano jednak, czy Wojciech Mucha opuści Polska Press. Jeden z pracowników centrali wydawnictwa w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl podkreślił, że "życzenia powodzenia w kolejnych wyzwaniach zawodowych można czytać dwojako".

Magazyn Press przekazał, że o decyzji Muchy dowiedział się już trzy tygodnie temu, jednak wówczas dziennikarz zaprzeczał tym doniesieniom.


Kariera Wojciecha Muchy

W latach 2016-2020 Wojciech Mucha związany był z tygodnikiem "Gazeta Polska", gdzie pełnił funkcję szefa działu publicystyki. Z kolei w latach 2011-2018 pracował jako dziennikarz działu krajowego i pełniącego obowiązki szefa działu Opinie "Gazety Polskiej Codziennie". W latach 2013-2015 Mucha odpowiedzialny był za przygotowywanie korespondencji z Ukrainy.

Przed dołączeniem do Polska Press współpracował z TVP, gdzie był prowadzącym programu "Cztery Strony" w TVP Info oraz "Twój wybór", "Chip – Cywilizacja, Historia i Polityka" i "Echa Dnia" w TVP3. Mucha jest również autorem książek o tematyce historycznej.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura