Bartosz Kownacki (PiS) - fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl; Anna Lewandowska - fot. Instagram/Anna Lewandowska; Jarosław Kaczyński (PiS) -  PAP/Tomasz Waszczuk / Canva
Bartosz Kownacki (PiS) - fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl; Anna Lewandowska - fot. Instagram/Anna Lewandowska; Jarosław Kaczyński (PiS) - PAP/Tomasz Waszczuk / Canva

Zaskakujący pomysł posła PiS na zwiększenie dzietności. Mówił o mundialu i Lewandowskich

Redakcja Redakcja Demografia Obserwuj temat Obserwuj notkę 70
Nie milkną dyskusje po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat młodych kobiet, które nadużywają alkoholu i tym sposobem odbierają sobie szansę na macierzyństwo. Do gorącej dyskusji włączyła się Anna Lewandowska, żona Roberta Lewandowskiego, która poroniła. W „Debacie Dnia” Polsat News o demografii i problemach kobiet dyskutowali politycy, między innymi Bartosz Kownacki z PiS. Jego uwagi nie wszystkim się spodobały.

Anna Lewandowska krytycznie o słowach prezesa PiS

Anna Lewandowska w emocjonalnych słowach zareagowała na słowa Jarosława Kaczyńskiego. Wyznała, że poroniła jeszcze przed szczęśliwym porodem dwójki dzieci. Żona Roberta Lewandowskiego skrytykowała opinię Jarosława Kaczyńskiego, że jednym z głównych powodów sytuacji demograficznej jest prowadzenie się młodych kobiet i picie alkoholu.

Polecamy:

Komisja Europejska nie ma już pieniędzy na pomoc Ukrainie

Rząd cofnie się, by zyskać środki z KPO? Tajemnicza deklaracja Kuchcińskiego

Demografia i mundial. Poseł PiS w Polsat News

W „Debacie Dnia” Polsat News o wypowiedzi Kaczyńskiego i wyzwaniach związanych z demografią dyskutowali politycy.

– Jak mówimy o poziomie dzietności, to za chwile są mistrzostwa świata w piłce nożnej. Były państwa, które odnosiły sukcesy w piłce nożnej, a kiedy ich zespoły zdobywały puchary, wtedy zwiększała się dzietność w tym krajach, co było widoczne dziewięć miesięcy później – powiedział Bartosz Kownacki z PiS.

– Dlatego życzę pani Lewandowskiej i panu Lewandowskiemu, żeby Polska reprezentacja odniosła sukces na mundialu, żeby Robert Lewandowski został najlepszym strzelcem tego turnieju i żeby rzeczywiście ta dzietność była dużo większa – kontynuował polityk PiS.

Lewicowa posłanka: "To obrzydliwe"

Jego wypowiedź mocno wzburzyła lewicową posłankę, Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk.

– Anna Lewandowska napisała o kobietach, które poroniły zanim udało im się doczekać narodzin upragnionego dziecka. A pan ma czelność sobie z tego żartować i życzyć jej mężowi wygranej w meczu? – zapytała.

– To jest obrzydliwe – spuentowała.

Kaczyński: "Młode kobiety dają w szyję"

Jarosław Kaczyński w miniony weekend dwukrotnie odniósł się do tematu picia alkoholu przez młode Polki. – Młode kobiety ścigają się z mężczyznami, jeżeli chodzi o spożywanie alkoholu, to jest obiektywnie szkodliwe i uczciwy polityk musi o tym mówić; pewne czynniki biologiczne powodują, że panie są na alkohol znacznie mniej odporne niż mężczyźni – powiedział w Olsztynie prezes PiS. Wcześniej w Ełku mówił o młodych kobietach, które „dają w szyję”, czyli nadużywają alkoholu i dogoniły swoich rówieśników w piciu.

Alkoholizm kobiet - statystyka

Według szacunków Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Polsce może być ponad 1,5 miliona uzależnionych od alkoholu kobiet. Młode Polki do 25 roku życia piją tyle samo co ich rówieśnicy. Średnia waha się od 9 do ponad 12 litrów czystego alkoholu na przestrzeni ostatnich lat – wynika ze statystyk.

KW

Czytaj dalej:

Trump szykuje "wielkie oświadczenie". Wystartuje w kolejnych wyborach prezydenckich?

Fuzja z PGNiG. PKN ORLEN uspokaja: Udziały skarbu państwa są większe

Syn Pileckiego domaga się zadośćuczynienia od polskiego państwa. Ogromna kwota

Biden przerażony możliwą przegraną Demokratów. Dziś wybory do Kongresu

Müller: Będą ostre cięcia w wydatkach. Sasin: Były czasy prosperity, dziś są czasy kryzysu

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj70 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo