Aleksandr Łukaszenka z życzeniami dla Polski. Apeluje o "właściwy wybór"

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka złożył Polsce życzenia z okazji Święta Niepodległości. (fot. Twitter)
Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka złożył Polsce życzenia z okazji Święta Niepodległości. (fot. Twitter)
Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka złożył Polsce życzenia z okazji Święta Niepodległości. Użył w nich bardzo wielu kontrowersyjnych twierdzeń oraz zaapelował do Polaków o "właściwy wybór" rządu w nadchodzących wyborach.

Życzenia Łukaszenki

— W tych bardzo trudnych i kontrowersyjnych czasach staje się szczególnie jasne, jak ważne jest zachowanie niezależności i autonomii kraju, utrzymanie pokoju, umacnianie wartości chrześcijańskich i wzajemnej otwartości — podano w komunikacie, przytoczonym w piątek przez agencje BiełTA.

Białoruski zapewnia, że jego kraj dąży do "harmonijnego rozwoju stosunków dwustronnych i demonstruje chęć budowania mostów przyjaźni, a nie murów granicznych z drutu kolczastego".

— Nasza bliskość geograficzna nie może i nie powinna zamienić się w narzędzie szantażu lub groźby — czytamy.

"Zwykli obywatele muszą płacić za rażące błędy polityków"

— Niestety zwykli obywatele waszego kraju muszą dziś płacić za rażące błędy niecnych polskich polityków. Sztucznie tworzone fałszywe obrazy wrogów na Białorusi i Rosji pogorszyły standard życia wszystkich Europejczyków, podważyły zaufanie w stosunkach międzynarodowych i zmusiły miliony ludzi do cierpienia — oznajmił Łukaszenka.

— Chciałbym skorzystać z okazji, aby jeszcze raz podkreślić: nigdy nie było zagrożenia ze strony Białorusinów, którzy są wam bardzo bliscy duchowo i kulturowo. Białoruś nikogo nie okradła ani nie zabiła, traktowała gości z szacunkiem, była gotowa podzielić się nawet ostatnim kawałkiem żytniego chleba — dodał.

Prezydent Białorusi apeluje o "właściwy wybór"

Prezydent Białorusi powiedział także, iż ma nadzieję, że "ludzie za Bugiem zdadzą sobie z tego sprawę i dokonają właściwego wyboru podczas kolejnej kampanii politycznej". Jak stwierdził, "otwarte stanowisko Białorusinów, którego celem jest nawiązania konstruktywnych relacji z Polakami na zasadach partnerstwa, zaufania i wzajemnego szacunku, wkrótce spotka się z pozytywną wzajemną reakcją".

Na koniec Aleksandr Łukaszenka życzył wszystkim obywatelom Polski "spokojnego nieba, solidarności i samodzielnego wyboru losu i przyszłości".

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka