Lekarze go operowali, on oglądał mecz. "U nas to dopiero mają serwis"

W kieleckim szpitalu MSWiA pacjenci mogą oglądać mecze podczas zabiegu na sali operacyjnej. (fot. Facebook
W kieleckim szpitalu MSWiA pacjenci mogą oglądać mecze podczas zabiegu na sali operacyjnej. (fot. Facebook
Szpital MSWiA w Kielcach umożliwił pacjentom oglądanie mundialowych meczy w sali operacyjnej, w trakcie zabiegu. Do mediów społecznościowych trafiło zdjęcie jednego z nich, który śledził piłkarskie poczynania pod znieczuleniem podpajęczynówkowym. — U nas pacjenci to dopiero mają serwis — chwali się placówka na Facebooku.

Trwa mundial w Katarze

Od kilku dni w Katarze odbywają się mistrzostwa świata w piłce nożnej. W sobotę Polacy rozegrali swój drugi mecz podczas mundialu. Nasza reprezentacja zmierzyła się z Arabią Saudyjską, z którą wygrała 2:0. Sukces Polaków śledziło miliony kibiców.

Z kolei kilka dni wcześniej prezydent Andrzej Duda, wraz z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem oglądali pierwszy mecz rodaków przeciwko drużynie z Meksyku wspólnie z żołnierzami, funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji, pełniącymi służbę przy wschodniej granicy.

Szpital MSWiA dba o kibiców

Do niecodziennej sytuacji doszło w szpitalu MSWiA w Kielcach. Okazuje się, że władze placówki umożliwiły pacjentom oglądanie spotkań piłkarskich na sali operacyjnej.

Szpital poinformował o jednej z takich sytuacji na swoim profilu na Facebooku. Szpital opisuje, że dzięki znieczuleniu podpajęczynówkowemu pacjent mógł oglądać piątkowy mecz Walia-Iran podczas zabiegu.

— U nas pacjenci to dopiero mają serwis. Wszyscy panowie w znieczuleniu podpajęczynówkowym są zachwyceni — napisano na Facebooku.

W trakcie takiego zabiegu środek znieczulający wstrzykiwany jest pacjentowi do dolnej części pleców. Osoba pozostaje przytomna, jednak nie odczuwa bólu w dolnej części ciała.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo