Grzegorz Schetyna u Roberta Mazurka w Porannej Rozmowie RMF FM. Screen: YouTube/RMF FM
Grzegorz Schetyna u Roberta Mazurka w Porannej Rozmowie RMF FM. Screen: YouTube/RMF FM

Wyborcy Tuska będą niepocieszeni. Schetyna o szansach na wspólną listę opozycji

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
W środę rano Grzegorz Schetyna był gościem Roberta Mazurka. W Porannej Rozmowie RMF FM Polityk Platformy Obywatelskiej mówił między innymi o szansach na wspólną listę opozycji i zapowiadanej przez PiS komisji weryfikacyjnej ws. zbadania zależności energetycznych od Rosji.

Schetyna: Komisja weryfikacyjna to spektakl

Zdaniem Grzegorza Schetyny PiS zrobi wszystko, żeby powołać komisję weryfikacyjną. – Komisja weryfikacyjna oczywiście niczego nie da. Będzie tylko spektaklem podobnym do komisji reprywatyzacyjnej w Warszawie – przekonywał.

Polecamy:

Mazurek: Pawlak to polski Schröder

Robert Mazurek drążył: „wasza polityka energetyczna, prowadzona przez Waldemara Pawlaka, polskiego Gerharda Schrödera, była wspaniała”. – My nie mamy żadnych tajemnic. Ale intencja PiS nie jest czysta, my chcieliśmy komisji śledczej w tych sprawach – odpowiedział Schetyna.

Schetyna: Może nie być wspólnej listy opozycji

Dziennikarz dopytywał byłego lidera PO o wspólną listę opozycji w wyborach parlamentarnych. – Tak naprawdę doskonale wiecie, że nie będzie żadnej jednej listy i w gruncie rzeczy się z tego cieszycie – mówił Mazurek.

– Może nie być jednej listy i to nie oznacza, że opozycja przegra wybory. Kluczem jest zamknięcie skorzystania z możliwości systemu D'Hondta przez PiS – odparował polityk PO.

Zdaniem Schetyny szanse na jakąkolwiek wspólną dużą listę opozycji są prawie żadne. Sensownych - jego zdaniem - jest kilka większych list, dających ostatecznie przewagę obecnej opozycji w przyszłym Sejmie.

KW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj29 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka