Dariusz Szpakowski - to będzie jego ostatni finał w TVP. Fot. YouTube
Dariusz Szpakowski - to będzie jego ostatni finał w TVP. Fot. YouTube

Wiemy, kto skomentuje finał mundialu. TVP ujawnia szczegóły

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
Dariusz Szpakowski na ukoronowanie komentatorskiej kariery będzie relacjonował w TVP wielki finał Mistrzostw Świata w Katarze. Dla 71-letniego dziennikarza to ostatni turniej w Telewizji Polskiej.

TVP Sport ujawniło obsadę finału mundialu w Katarze, który odbędzie się 18 grudnia o godz. 16. Dariusz Szpakowski w duecie z Sebastianem Milą skomentuje najważniejszy mecz tego roku. To ukoronowanie jego blisko 40-letniej kariery dziennikarskiej. Komentator ma na koncie wiele mundiali, Euro, Igrzysk Olimpijskich czy spotkań klubowych przed mikrofonem. 

Zobacz: 

Kto skomentuje ostatnie mecze mundialu 

Pierwszy półfinał pomiędzy Chorwacją a Argentyną skomentuje Jacek Laskowski w parze z Robertem Podolińskim. Zmagania Francji z Marokiem będzie relacjonowali Mateusz Borek i Janusz Michallik. Mecz o trzecie miejsce natomiast przypadnie Maciejowi Iwańskiemu i Marcinowi Żewłakowowi. 

 

Szpakowski - symbol TVP Sport 

Dariusz Szpakowski wzbudza różne reakcje wśród widzów i internautów. Z jednej strony jest doceniany za charakterystyczny głos i prosty, ale emocjonujący przekaz. Z drugiej, coraz częściej zarzuca się mu brak przygotowania i pomyłki w trakcie komentowania. Na mundialu w Katarze Szpakowski komentował każdy mecz reprezentacji Brazylii, jak też hit Hiszpania-Niemcy. Przed turniejem podjął decyzję, że nie zasiądzie na stanowisku komentatorskim w czasie spotkań z udziałem Polaków.  

Skasowana zbiórka na batalion, w którym walczy Polak. Fundacja o przyczynach


GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj22 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura