Krzysztof S. usłyszał zarzut w prokuraturze, fot. YouTube
Krzysztof S. usłyszał zarzut w prokuraturze, fot. YouTube

Znany kompozytor jazzowy Krzysztof S. usłyszał zarzut pedofilii

Redakcja Redakcja Pedofilia Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Znany kompozytor jazzowy Krzysztof S. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze pedofilskim – informuje portal tvp.info. Muzyk nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień.

Zarzut dotyczy seksualnego wykorzystania nieletniego

Informację o zarzutach dla 86-letniego Krzysztofa S. portal tvp.info potwierdził w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

– 12 grudnia zarzut popełnienia czynu z art. 200 par. 1 k.k. przedstawiony został Krzysztofowi S. Zarzut dotyczy zdarzenia z 2017 r. mającego miejsce w Puławach podczas warsztatów jazzowych organizowanych dla dzieci i młodzieży – przekazała w odpowiedzi na nasze pytania rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Jak dodała, podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień w sprawie. – Aktualnie uzupełniany jest materiał dowodowy w sprawie – zaznaczyła.

Zarzut dotyczy seksualnego wykorzystania nieletniego. „Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.

Zobacz też: Umorzono śledztwo w sprawie ks. Stanisława P. "Krzywdziciel na utrzymaniu diecezji"

Inna sprawa przeciwko muzykowi umorzona

W innej sprawie Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała postanowienie o umorzeniu sprawy molestowania dzieci przez jazzmana. Zostało ono zaskarżone, o czym poinformowała dziennikarka Iza Michalewicz.

Sprawę jako pierwszy nagłośnił na blogu w salon24.pl dziennikarz Mariusz Zielke. Do molestowania nieletnich miało dochodzić ponad 20 lat temu, kiedy dorosłe dziś kobiety były kilkunastoletnimi dziećmi.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo