Do mediów społecznościowych trafiło nagranie ze szpitala, w którym przebywa Pele wraz z rodziną. (fot. Twitter)
Do mediów społecznościowych trafiło nagranie ze szpitala, w którym przebywa Pele wraz z rodziną. (fot. Twitter)

Pele w coraz gorszym stanie. Pokazano nagranie ze szpitala

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Kely Nascimento, córka legendarnego brazylijskiego piłkarza Pelego, opublikowała na Instagramie wpis, w którym poinformowała o pobycie rodziny w szpitalu, w którym przebywa jej ojciec. — Nawet w smutku możemy być tylko wdzięczni — napisała. Do mediów społecznościowych trafiło również nagranie ze szpitala.

Zmagający się z nowotworem jelita grubego 82-letni Pele to jeden z najlepszych piłkarzy w historii. Jest jedynym trzykrotnym mistrzem świata w piłce nożnej. Wspólnie z reprezentacją Brazylii triumfował w 1958, 1962 i 1970 roku.

Były sportowiec od prawie dwóch lat walczy z rakiem jelita. Na początku września 2021 roku przeszedł operację guza okrężnicy. Oprócz kłopotów z układem pokarmowym od lat cierpi na też problemy z biodrami.

Rodzina Pelego przebywa z nim w szpitalu

Kilka dni temu poinformowano, że stan zdrowia Pelego znów się pogorszył. Choroba postępuje, a legenda futbolu wymaga także "większej troski w leczeniu niewydolności nerek i serca".

— Zawsze mamy za co dziękować. Nawet spędzając Święta w szpitalu zdajemy sobie sprawę z przywileju przebywania w szpitalu takim jak Szpital Israelita Albert Einstein. Widzieć, jak nasz tata jest traktowany przez profesjonalistów, super kompetentnych i niezwykle troskliwych. Nie ma chwili, żebyśmy zapomnieli o tym przywileju. Nawet w smutku możemy być tylko wdzięczni. Dziękuję za to, że jesteśmy razem, dziękuję za wszystkie wasze uczucia, dziękuję, że mogę tu być teraz z nim. Wesołych Świąt. Dużo zdrowia, dużo miłości, dużo radości, dużo śmiechu i dużo pasji, dziś i zawsze, dla Was wszystkich. Kolejna noc z nim — napisała na Instagramie Kely Nascimento, córka Pelego.

Wcześniej Kely Nascimento opublikowała również zdjęcie na którym widać, jak obejmuje ojca na szpitalnym łóżku.

— Jeszcze jedna noc razem – napisała. — Nadal jesteśmy tu w walce i w wierze — dodała.

Nagranie ze szpitala

W poniedziałek o mediów społecznościowych trafiło też nagranie ze szpitala. Widać na nim, jak rodzina pokazuje leżącemu na szpitalnym Pelemu coś na telefonie. Film udostępnił szef organizacji praw człowieka ÁGORA Club, Armando Villota Esparza.

— Pele wkrótce nas opuści, jego rodzina opublikowała kilka zdjęć z jego pożegnania. Wie, że jego odejście jest bliskie. Edson Arantes do Nascimento (pełne imię i nazwisko Pelego – przyp. red.) to prawdziwa legenda, król futbolu na wieki wieków. Jego życie dobiegło końca, ale jego dziedzictwo będzie wieczne — napisał na Twitterze.


RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport