Ken Block zginął 2 stycznia. Fot. WRC
Ken Block zginął 2 stycznia. Fot. WRC

Nie żyje słynny kierowca wyścigowy. Ken Block spadł ze skutera śnieżnego

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Do tragicznego wypadku z udziałem kierowcy rajdowego doszło w Stanach Zjednoczonych - w hrabstwie Wasatch w stanie Utah. Ken Block wypadł ze skutera śnieżnego podczas jazdy po stromym zboczu. Miał 55 lat.

O śmierci rajdowca, driftera i youtubera poinformował Hoonigan Racing Division, do którego należał Ken Block. Tragedia w Utah wydarzyła się w poniedziałek, 2 stycznia. Block został przygnieciony przez swój skuter w Park City, niedaleko Salt Lake City. 

Wypadek na skuterze

"Kierowca, Kenneth Block, 55-letni mężczyzna z Park City w Utah, jechał skuterem śnieżnym po stromym zboczu, gdy skuter śnieżny przewrócił się. Zmarł na miejscu z powodu obrażeń odniesionych w wypadku" - przekazało biuro szeryfa w Wasatch. 

 

"Z ogromnym smutkiem potwierdzamy, że Ken Block zginął dziś w wypadku na skuterze śnieżnym. Był wizjonerem, pionierem i ikoną, ale przede wszystkim ojcem i mężem. Będziemy za nim bardzo tęsknić” – napisano w komunikacie zespołu Hoonigan Racing Division. Block był jego założycielem.  

Kim był Ken Block 

Amerykański kierowca był popularyzatorem wyścigów. Jako pierwszy obywatel USA wystąpił w Rajdowych Mistrzostwach Świata w 2010 roku. Kaskaderskie popisy Blocka mogli oglądać internauci na całym świecie - jego filmiki z driftów interesowały wielomilionową publikę. Subaru Impreza rajdowcy zostało przeniesione do wirtualnej rzeczywistości w grze Collin McRae. 


GW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości