Warsaw Spire. Źródło: commons.wikimedia.org, Twitter
Warsaw Spire. Źródło: commons.wikimedia.org, Twitter

Wystawili mieszkania na sprzedaż w "wielosztukach". Cena może zwalić z nóg

Redakcja Redakcja Nieruchomości Obserwuj temat Obserwuj notkę 40
Na jednej z platform do sprzedaży mieszkań pojawiło się nietypowe ogłoszenie. Jedno z warszawskich biur nieruchomości wystawiło na sprzedaż pakiet 70 mieszkań w nowo powstałym bloku. Cena to "jedyne" 47 400 000 zł netto. Czy ktoś się skusi?

Często na platformach do sprzedaży mieszkań pojawiają się przepełnione luksusem, ekstrawaganckie i ekstremalnie drogie oferty mieszkań. To ogłoszenie jednak może być jednym z rekordowych pod względem ceny. 

Mieszkanie na sprzedaż. Rekordowo wysokie ogłoszenie

Warszawskie biuro nieruchomości MDP Partners wystawiło na sprzedaż pakiet 70 mieszkań w nowo powstałym bloku. Jak czytamy w opisie, wszystkie z mieszkań są jedno- lub dwu- pokojowe. Łączna powierzchnia inwestycji to 3 160 m2. 

Uwagę na ofertę zwrócił na Twitterze portal "Miasto jest Nasze", który pisze, że już niedługo takie oferty staną się codziennością

"70 mieszkań tanio sprzedam. Samorządy i władze centralne poddały się w walce z kryzysem mieszkaniowym. Takie ogłoszenia teraz są ciekawostką, już niedługo będą normalnością" – pisze "Miasto jest Nasze". 

Mieszkania na sprzedaż. Oferta skierowana do klientów zagranicznych? 

Jak możemy dowiedzieć się z ogłoszenia, szacunkowy ROI, czyli stosunek zysków netto do poniesionych kosztów wynosi 12,6 proc. - 13,8 proc. 

Biuro nieruchomości podaje, że szacunkowa wartość inwestycji po dwóch latach będzie wynosić 52 140 000 zł, czyli wzrost nastąpi o około 15 proc. 

Na końcu ogłoszenia podane są dwa numery telefonów: jeden polski, a drugi brytyjski, co może sugerować, że oferta skierowana jest również do klientów zagranicznych. 

Fundusze hurtowo wykupują mieszkania 

Ogłoszenie prawdopodobnie skierowane jest do funduszy, które od jakiegoś czasu kupują hurtowo mieszkania w Polsce. Przypomnijmy, że niedawno sytuację opisywała "Gazeta Wyborcza". Chodziło o mieszkania na osiedlu przy ul. Bokserskiej na Mokotowie, gdzie fundusz inwestujący w lokale na wynajem kupił wszystkie możliwe mieszkania. 

Według gazety analitycy przewidują, że takich transakcji będzie więcej, bo zwykłych klientów coraz częściej nie stać na kredyt. 

MP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj40 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka