Duże zwolnienia w Fordzie. Najbardziej ucierpią Niemcy

Fabryka Forda w Kolonii. Źródło: commons.wikimedia.org
Fabryka Forda w Kolonii. Źródło: commons.wikimedia.org
Cała Europa może odczuć skutki decyzji Forda. Firma motoryzacyjna planuje zlikwidować 3200 miejsc pracy i przenieść niektóre z nich do Stanów Zjednoczonych. Związek zawodowy IG Metall twierdzi, że zwolnionych najwięcej będzie pracowników z Niemiec.

Ford zlikwiduje miejsca pracy 

Największe redukcje - 2500 stanowisk - dotyczyć będą działu rozwoju produktu. 700 miejsc pracy stracić ma administracja. Niektóre stanowiska zostaną przeniesione do USA. Zdaniem związku zawodowego IG Metall najbardziej ucierpią pracownicy z Niemiec. Związek zagroził z tego powodu protestami "jeżeli przyszłość pracowników nie zostanie zapewniona".

Informacje o zwolnieniach zostały przekazane przez radę zakładową oddziału Forda w Kolonii. Firma odmówiła uzupełniających komentarzy, odwołując się do piątkowego oświadczenia, w którym uprzedzała, że przejście na produkcję pojazdów elektrycznych wymagać będzie istotnych zmian strukturalnych.

Ford inwestuje w pojazdy elektryczne 

W zeszłym roku Ford zapowiedział inwestycje związane z produkcją pojazdów elektrycznych. Firma uprzedziła przy tej okazji, że będzie to oznaczało mniej godzin pracy wymaganych do montażu samochodu i wiązać się będzie z redukcją zatrudnienia w Hiszpanii i Niemczech.

Ford planuje produkowanie siedmiu nowych modeli elektrycznych w Europie. Firma zatrudnia w na kontynencie około 45 000 osób w zakładach własnych i w spółkach joint venture.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka