W wieku 39 lat zmarł Maciej Mędrzycki, znany z programu "Milionerzy". (fot. Facebook)
W wieku 39 lat zmarł Maciej Mędrzycki, znany z programu "Milionerzy". (fot. Facebook)

W "Milionerach" zagrał o milion. Tragiczne wieści o słynnym uczestniku teleturnieju

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Nie żyje Maciej Mędrzycki. 39-latek dał się poznać w teleturnieju "Milionerzy", gdzie dotarł do ostatniego pytania – o milion złotych. O śmierci poinformował na Facebooku jego brat Aleksander.

Maciej Mędrzycki nie żyje

Maciej Mędrzycki zmarł w sobotę. — Z głębokim żalem chciałbym poinformować, że dziś, w wieku 39 lat, zmarł mój brat, mł. bryg. Maciej Mędrzycki. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Radomiu. O szczegółach poinformuję — napisał brat Mędrzyckiego na Facebooku. Przyczyny śmierci jak dotąd nie są znane.

Maciej Mędrzycki walczył o milion

Mędrzycki był strażakiem z Warszawy. W ubiegłym roku zapamiętała go publiczność teleturnieju "Milionerzy", w którym mężczyzna, jako jeden z nielicznych, odpowiedział prawidłowo na jedenaście pytań i dotarł do ostatniego – o milion zł. Nie wygrał jednak głównej nagrody i zakończył udział w programie z wygraną w wysokości 500 tys. zł.

Finałowe pytanie w "Milionerach"

Ostatnie pytanie dla Mędrzyckiego brzmiało: skąd najdalej jest do Końca Świata, znanego też jako Głuszyna-Podlas w Wielkopolskiem. Warianty odpowiedzi brzmiały: z Nieba w Świętokrzyskiem, z Czyśćca w Wielkopolskiem, z Piekła w Pomorskiem i z Raju w Łódzkiem.

Mędrzycki znał odpowiedź

Maciej Mędrzycki postanowił wykorzystać swoje ostatnie koło ratunkowe i poprosił o telefon do przyjaciela, nie będąc pewnym odpowiedzi na finałowe pytanie. Kolega jednak nie zdołał mu pomóc i mężczyzna zdecydował o zakończeniu gry i opuszczeniu studio z 500 tys. zł.

Gdy prowadzący program Hubert Urbański po zakończonym programie zapytał, jaką wybrałby odpowiedź, okazało się, że Mędrzycki wskazałby prawidłowy wariant – z Piekła w Pomorskiem.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj13 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura