Borys Budka (P). Fot. PAP/Tomasz Gzell
Borys Budka (P). Fot. PAP/Tomasz Gzell

Budka podał na Twitterze niejawne telefony ludzi z BBN. Chciał zrobić PiS na złość

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 97
Borys Budka podał na Twitterze numery telefonów do zastępcy szefa BBN gen. Mirosława Wiklika oraz zastępcy dyrektora gabinetu szefa BBN Sebastiana Wasilczuka. Chciał uderzyć w polityków PiS, twierdząc, że "boją się Tuska".

Budka opublikował skan zaproszenia od BBN

W czwartek przewodniczący klubu parlamentarnego KO Borys Budka opublikował w mediach społecznościowych skan zaproszenia, które otrzymał od szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacka Siewiery.

Polecamy:

"Ależ oni się boją Donalda Tuska. Kolejny raz zaproszenie na posiedzenie RBN sformułowane w taki sposób, by wykluczyć byłego premiera i szefa Rady Europejskiej" - napisał Budka. Polityk Platformy Obywatelskiej nie zadał sobie trudu i nie  ukrył wrażliwych danych. To numery telefonów komórkowych do zastępcy szefa BBN gen. Mirosława Wiklika oraz zastępcy dyrektora gabinetu szefa BBN Sebastiana Wasilczuka.

Tweet w momencie publikacji tego tekstu wciąż był widoczny na profilu polityka Platformy Obywatelskiej.

"Te numery nie są dostępne publicznie"

– Te numery nie są dostępne publicznie. Udostępnienie ich jest wysoce niezręczną sytuacją. Tym bardziej, że mówimy o urzędnikach instytucji funkcjonującej w sferze bezpieczeństwa narodowego. Na pewno od osób publicznych, tym bardziej w obecnej sytuacji, należałoby oczekiwać wyższych standardów obchodzenia się z informacjami – powiedział rzecznik prasowy BBN Marcin Skowron. Jego wypowiedź cytuje „Dziennik Bałtycki”.

W piątek o 12.00 posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Prezydent Andrzej Duda zwołał na piątek, 24 lutego, na godzinę 12 posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego; zostaną na nim omówione bieżące wnioski dla bezpieczeństwa państwa związane z rosyjską inwazją na Ukrainę, także w kontekście konsultacji prezydentów Polski i USA - przekazało w środę BBN.

"Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda na podstawie art. 135 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zwołał na piątek 24 lutego 2023 r. Radę Bezpieczeństwa Narodowego" - podało w komunikacie BBN.

Jak podkreślono, "na posiedzeniu Rady omówione zostaną bieżące wnioski dla bezpieczeństwa państwa związane z rosyjską inwazją na Ukrainę, także w kontekście konsultacji Prezydentów Polski i USA oraz nadzwyczajnego szczytu Bukaresztańskiej Dziewiątki".

Posiedzenie odbędzie się o godzinie 12.00 w Pałacu Prezydenckim.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym prezydenta RP w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa. W jej skład wchodzą: marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, szef MON, szef MSWiA, szef MSZ, minister koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań posiadających klub parlamentarny lub poselski (lub przewodniczący tych klubów), szef kancelarii prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Posiedzenia Rady zwołuje prezydent, określając jednocześnie ich tematykę.

KW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka