Lider PO Donald Tusk w Bytomiu. Źródło: PAP/Zbigniew Meissner
Lider PO Donald Tusk w Bytomiu. Źródło: PAP/Zbigniew Meissner

"Łobuzie Ty". Tuska gorąco powitano na Śląsku

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 129
Donald Tusk był w piątek z wizytą w Bytomiu. Lider PO mówił m.in. o niedofinansowywaniu wielu polskich miast. W pewnym momencie ktoś krzyknął: "Łobuzie Ty", co ciekawe lider PO zareagował na te słowa i się odwrócił.

Tusk na Śląsku: Bytom może być kapitalnym miejscem do życia 

Na konferencji prasowej Tusk podkreślał, że wiele miast w Polsce było przez lata niedofinansowanych i wymagają rewitalizacji. "Bytom, tak jak każde inne miejsce w Polsce i tu na Śląsku, może być miejscem kapitalnym do życia (...) Widać wyraźnie jak pięknym miastem był i jak pięknym miastem może być Bytom, przynajmniej w tych istotnych, kluczowych fragmentach" - powiedział Tusk.

"My będziemy proponowali te 10 mld (zł) dla polskich gmin na remonty mieszkań, bo te zasoby, podobnie jak w Bytomiu, one są wszędzie. Nie trzeba dawać wsparcia wielkim deweloperom, którzy będą budowali wielkie, drogie osiedla, trzeba dać szansę polskim gminom, polskim miastom na rewitalizację kamienic, na remonty na wielką skalę" - mówił lider PO.

Dodał, że w ten sposób można uwolnić w skali kraju setki tysięcy mieszkań. "To jest zasób, który właściwie powinien w dużym stopniu (...) wystarczyć na te pierwsze potrzeby mieszkaniowe" - przekonywał Tusk.

"Łobuzie jeden Ty" 

Podczas konferencji na tle komunalnych kamienic, czekających na rewitalizację w pewnym momencie przemówienie Tuska zostało przerwane klaksonem i zawołaniem "Łobuzie jeden Ty". Lider PO postanowił odpowiedzieć na zaczepkę i odparł: "Dzień dobry". Na jego twarzy pojawił się uśmiech. 

W sieci pojawiło się wiele komentarzy do nagrania. "Bystry człowiek, wiedział do kogo to było", "Donaldzie, skąd wiedziałeś, że zawołanie +Łobuzie Ty+, było do Ciebie. To był Twój odruch bezwarunkowy, czy może resztki sumienia", "gdyby ktoś krzyknął +łobuzie ty+ do Kaczyńskiego już byłby cały blok na żywo o nienawiści opozycji..." – brzmią niektóre z komentarzy. 

Kolejne spotkanie Donalda Tuska z mieszkańcami odbędzie się 19 marca w Żywcu, a cztery dni później lider PO uda się z wizytą do Częstochowy. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka