Pożar na Lubelszczyźnie. Zmarł aktor znany z polskich klasyków

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Nie żyje Piotr Wysocki. Aktor filmowy i teatralny był znany m.in. z filmów „Czterej Pancerni i Pies”, „Kariera Nikodema Dyzmy” czy „Chopin. Pragnienie Miłości”. Artysta poniósł śmierć w wyniku pożaru domu w Trzcińcu, w którym mieszkał. Zmarł w wieku 87 lat.

Pożar w Trzcińcu. Płonął dom, w którym mieszkał Piotr Wysocki

Do pożaru doszło w niedzielę rano w Trzcińcu. Strażacy zostali zawiadomieni o zdarzeniu przed godziną 8 przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Do akcji wysłano osiem wozów strażackich z Opola Lubelskiego i jednostek OSP w Chodlu, Osinach i Trzcińcu. Dom, w którym wybuchł pożar był zbudowany z drewna. W akcji gaśniczej brało udziało około 30 strażaków.


- W środku nie było wielkich oznak pożaru. Nie było żywego ognia. Tliło się wyposażenie. Było mocne zadymienie. Strażacy mieli problem z wejściem do pomieszczenia, w którym przebywał mężczyzna, gdyż drzwi były zablokowane. Gdy już weszli do środka, znaleźli zwęglone zwłoki – przekazał portalowi opole.24wspolnota.pl bryg. Paweł Dzikowski, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Opolu Lubelskim.


Na miejscu tragicznego w skutkach pożaru są też funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratora. Śledczy pracują nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia.

- Ciało jest w stanie, który na ten moment uniemożliwia pewną identyfikację. Przypuszczamy, że zmarłym może być 87-letni mieszkaniec tego domu. Z ustaleń wynika, że mieszkał sam – przekazała serwisowi asp.szt. Edyta Żur, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.


Piotr Wysocki nie żyje. Aktor grał w kultowych polskich filmach

Z ustaleń portalu wynika, że w wynajmowanym domu w Trzcińcu od lat mieszkał aktor filmowy i teatralny, Piotr Wysocki. Widzowie mogą go pamiętać m.in. z ról w filmach „Czterej Pancerni i Pies”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Chopin. Pragnienie Miłości”. Piotr Wysocki był także związany z Teatrem Juliusza Osterwy w Lublinie. Aktor był już w podeszłym wieku, miał 87 lat i zmagał się z problemami zdrowotnymi. Od długiego czasu nie mógł chodzić i poruszał się na wózku inwalidzkim.


Fot. Muzeum Kinematografii w Łodzi/ Filmpolski.pl

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura