Koniec promocji za 4 złote. Microsoft wydał oświadczenie

Redakcja Redakcja Gry Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Microsoft zmieni zasady dotyczące usługi Xbox Game Pass. Najważniejszym punktem jest wycofanie promocji „Xbox Game Pass za 4 zł”. Teraz za dostęp do biblioteki gier trzeba będzie płacić pełną cenę.

Koniec promocji dla graczy

Już w weekend gracze nie mogli rozpocząć subskrypcji w dotychczasowej cenie 4 zł. Jak się okazało, nie był to błąd.

 "Zrezygnowaliśmy z naszej poprzedniej oferty wprowadzającej do Xbox Game Pass Ultimate i PC Game Pass. Oceniamy różne promocje marketingowe dla nowych członków w przyszłości" - głosi oświadczenie firmy Microsoft przesłane magazynowi "The Verge".

Użytkownicy oszukiwali Microsoft

Dzięki usłudze Game Pass mnóstwo graczy niemal za pół darmo uzyskało dostęp do biblioteki gier z wieloma świetnymi tytułami. Można było grać bez limitów przez kilka miesięcy w setki gier za tyle, ile normalnie trzeba by zapłacić za jedną grę kupioną na własność. Ale co było dobre dla użytkowników, niekoniecznie było korzystne dla firmy. Microsoft potwierdził (choć nieoficjalnie), że przez tę usługę, cały rynek zmaga się z malejącym popytem na kupno gier

Niektórzy bowiem masowo zakładali wiele kont w usłudze Microsoftu, byle tylko skorzystać z taniego dostępu do rozległej biblioteki gier. Nie ma się więc co dziwić, że gigant postanowił zrezygnować z promocji. Od teraz osoby zakładające nowe konta będą musiały od razu płacić regularną cenę, czyli 40 zł miesięcznie (lub 55 zł w rozszerzonej wersji Ultimate).

Nowa oferta Game Pass

Microsoft oferuje również pakiet Xbox Game Pass Friends & Family. Kosztuje nieco więcej, ale można się nim podzielić z pięcioma znajomymi lub członkami rodziny, więc w zrzutce wychodzi taniej. Niestety w Polsce opcja nie jest jeszcze dostępna.

Game Pass ma już około 30 milionów subskrybentów.

ja

(fot. gry z biblioteki gier Game Pass, fot. Microsoft.com)


Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie