Piłkarze reprezentacji Polski cieszą się z gola Karola Świderskiego (C). Fot. PAP/Piotr Nowak

Polska-Albania. Biało-czerwoni uchronią się od blamażu?

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Na PGE Narodowym w Warszawie rozpoczął się mecz Polski z Albanią. Piłkarskie spotkanie w eliminacjach Euro 2024 odbywa się w nienajlepszej dla biało-czerwonych atmosferze - w pierwszych trzech minutach debiutu Fernando Santosa na ławce trenerskiej nasi piłkarze przegrywali już 0:2. Ostatecznie skończyło się na 3:1.

Mecz Polska-Albania. Druga połowa

90 + 5. Polska wygrywa swój pierwszy mecz pod wodzą Fernardo Santosa. Druga połowa meczu bez gola.

88. minuta. Uzuni niebezpiecznie dla naszej bramki - uderzył po zagraniu z lewej flanki. Piłka przeszła tuż obok słupka.

86. minuta. Świderski faulowany w strefie środkowej, sędzia przerwał grę.

85. minuta - Lewandowski posłał z dystansu piłkę nad poprzeczką przeciwnika.

79. minuta - Seferi próbował posłać piłkę w pole karne polskiej drużyny. Ale Salamon był dobrze ustawiony.

75. minuta. Salamon z żółtą kartką za przewinienie w pojedynku z Uzunim.

Polacy nie potrafią wykorzystać sytuacji, w których są bliżej bramki przeciwnika.

70 minuta. Zmiana w drużynie Albanii. Boisko opuszcza Asani, wchodzi Mehmeti

68. minuta. Zalewski schodzi z boiska, w jego miejsce wchodzi Michał Skóraś.

63. minuta. Robert Lewandowski w polu karnym przeciwnika lobował Strakoshę. Obrońca uratował Albańczyków przed stratą gola.

Albania nie odpuszcza. W 62. minucie Uzuni z dystansu nieznacznie przestrzelił.

59. minuta. Albańczycy nadal przy naszej bramce. Szczęsny broni - strzelał Asani.

Tym razem Albańczycy przy polskiej bramce. W 58. minucie Szczęsny broni po strzale Uzuniego.

51. minuta - albański bramkarz Strakosha ratuje drużynę przed stratą gola. Zalewski strzelał zza pola karnego.

Mecz Polska-Albania. 1:0 po I połowie

W 41. minucie Karol Świderski po strzale w słupek Kamińskiego "poprawił" i dał Polsce prowadzenie w meczu z Albanią.

35. minuta meczu Polska-Albania: Świderski po starciu z Mihajem potrzebuje pomocy medycznej.

W 27. minucie defensywny pomocnik albańskiej drużyny Klaus Gjasula dobrze odczytał sytuację - zablokował dogranie Karola Świderskiego.

W 22. minucie Cikalleshi zaatakował bramkę Szczęsnego zza szesnastki. Strzał był naprawdę potężny.

W kilkunastu pierwszych minutach uwagę zwraca gra Nicola Zalewskiego. W 14 minucie piłkarz pokusił się o strzał z dystansu  nie bez trudności obronił Strakosha. Komentarze widzów są jednak bezlitosne.

Sędzia: Slavko Vincic (Słowenia).

Polska-Albania na Stadionie Narodowym. Składy drużyn

Trenerzy piłkarskich reprezentacji Polski i Albanii - Fernando Santos oraz Sylvinho - ogłosili składy, w jakich ich zespoły rozpoczną mecz eliminacji mistrzostw Europy. Początek spotkania na PGE Narodowym w Warszawie o godz. 20.45.

Biało-czerwoni mają okazję do rehabilitacji po słabym występie w Pradze, gdzie na inaugurację w grupie E przegrali w piątek z Czechami 1:3. Albańczycy poniedziałkowym meczem rozpoczną udział w kwalifikacjach.

W porównaniu z wyjściową jedenastką z Czechami, tym razem w podstawowym składzie są Bartosz Salamon, Karol Świderski, Nicola Zalewski i Jakub Kamiński.

Kapitan Robert Lewandowskiego zagra po raz 140. w reprezentacji. Dla Piotra Zielińskiego to będzie 80., a dla Wojciecha Szczęsnego - 72. występ w kadrze.

Skład Polski

Polska: 1-Wojciech Szczęsny - 5-Jan Bednarek, 15-Bartosz Salamon, 14-Jakub Kiwior - 19-Przemysław Frankowski, 8-Karol Linetty, 20-Piotr Zieliński, 21-Nicola Zalewski - 13-Jakub Kamiński, 9-Robert Lewandowski (kapitan), 11-Karol Świderski.

Skład Albanii

Albania: 23-Thomas Strakosha - 2-Ivan Balliu, 15-Marash Kumbulla, 13-Enea Mihaj, 4-Elseid Hysaj (kapitan) - 20-Ylber Ramadani, 8-Klaus Gjasula, 21-Kristjan Asllani, 9-Jasir Asani - 7-Myrto Uzuni, 16-Sokol Cikalleshi.