Ogromna wpadka holenderskiej TV. Widzowie zniesmaczeni

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 89
Na antenie holenderskiej telewizji RTL News pokazano zdjęcia torów prowadzących do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Użyto ich w materiale o systemie kolejowym w Holandii. Telewizja oraz redaktor naczelny postanowili przeprosić za "bolesną pomyłkę".

Tory do Auschwitz-Birkenau w holenderskiej telewizji

W programie EditieNL stacji RTL News mówiono o holenderskiej sieci kolejowej. W pewnym momencie widzowie mogli jednak zobaczyć zdjęcia torów prowadzących do obozu Auschwitz-Birkenau. Wyświetlono je w momencie, gdy mówiono o trakcji i stacjach w Holandii. 

Błąd stacji zauważyli widzowie, którzy od razu zaczęli informować o nim w mediach społecznościowych. 


Telewizja przeprasza

– To był błąd ludzki, który nie powinien był dotrzeć do transmisji z powodu naszej zasady czterech oczu – powiedział odpowiedzialny za audycję redaktor naczelny RTL News, dodając, że to "bolesna pomyłka". 

Również program EditieNL postanowił zamieścić przeprosiny na swoim Twitterze. "W naszej dzisiejszej audycji przez pomyłkę pokazaliśmy zdjęcie Auschwitz. To nigdy nie powinno się zdarzyć. Przepraszamy za ten błąd" – czytamy. 

Torami byli dowożeni Żydzi skazani na pewną śmierć. Kilka lat temu Muzeum w Auschwitz zaapelowało nawet do zwiedzających o nie pozowanie na torach. "Pamiętaj, że jesteś w miejscu, w którym zginęło ponad milion osób. Uszanuj ich pamięć" – napisało wówczas na Twitterze. 

MP

(Fot. commons.wikimedia.org)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura