24-letni Marcin W. zgłosił się na policję. Wcześniej zabił dwie osoby. (fot. Twitter)
24-letni Marcin W. zgłosił się na policję. Wcześniej zabił dwie osoby. (fot. Twitter)

24-letni morderca zatrzymany. Koniec policyjnej obławy

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Poszukiwany w związku z dwoma zabójstwami 24-letni Marcin W. w czwartek wieczorem zgłosił się na policję w Międzychodzie. Mężczyzna od środy był poszukiwany.

24-letni zabójca zatrzymany

O zgłoszeniu się Marcina W. na komendę poinformowała Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

— 24-latek poszukiwany ws. dwóch zabójstw w czwartek wieczorem zgłosił się do komendy policji w Międzychodzie — poinformowała. W rozmowie z "Wyborczą" powiedziała również, że "kontakt z zatrzymanym jest utrudniony".

— Przyszedł do komendy, bo prawdopodobnie nie wytrzymał ciśnienia — powiedział z kolei "Wyborczej" jeden z jeden z policjantów znających szczegóły sprawy. W najbliższym czasie Marcin W. zostanie doprowadzony do poznańskiej prokuratury.

Informację o zatrzymaniu 24-latka wielkopolska policja przekazała również za pośrednictwem Twittera.

Policja ustala, co działo się z Marcinem W.

Liszczyńska poinformowała "Wyborczą", że Marcin W. zgłosił się na komendę w czwartek przed godz. 20. Jak dodała, w tym czasie funkcjonariusze poszukiwali go nad Wartą, ponieważ wcześniej w tych rejonach znaleziony został należący do 24-latka plecak.

— Będziemy ustalać, co działo się z Marcinem W. przez ostatnią dobę — powiedziała Liszczyńska.

Jeden z funkcjonariuszy znających sprawę przekazał w rozmowie z gazetą, że 24-latek najprawdopodobniej spędził cały czwartek w Międzychodzie. Policja ustala, czy mężczyźnie ktoś pomagał.

Zabójstwa w powiecie międzychodzkim

Według funkcjonariuszy, 24-latek w środę 29 marca zamordował dwie osoby. Jak podali policjanci pierwsze zgłoszenie dotyczyło pożaru w miejscowości Muchocin.

— W trakcie gaszenia ognia strażacy znaleźli zwłoki 22-letniego mężczyzny. Obrażenia na ciele wskazywały na zabójstwo. Sprawca prawdopodobnie podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady. Policjanci ustalili, że 24-latek zabrał samochód należący do ofiary i uciekł z miejsca zdarzenia — opisano w komunikacie.

Z kolei drugie zgłoszenie dotyczyło zabójstwa w Międzychodzie, gdzie w mieszkaniu przy ul. 3 Maja znaleziono zwłoki 45-letniej kobiety.

— Obrażenia na jej ciele również wskazywały na zabójstwo. Według ustaleń śledczych zbrodni dokonał ten sam mężczyzna. Po dokonaniu obydwu zabójstw 24-latek porzucił skradziony samochód pod Międzychodem i uciekł do lasu — zaznaczono.

Policyjna obława

W komunikacie policji podkreślono również, że do pracy na miejscu zdarzeń oraz w działania pościgowo-poszukiwawcze, oprócz funkcjonariuszy z Międzychodu, natychmiast zostali zaangażowani policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu - z Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Laboratorium Kryminalistycznego - a także policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz z innych jednostek na terenie Wielkopolski.

W czwartek przed południem policja opublikowała wizerunek mężczyzny, a śledztwo w sprawie zabójstw przejęła od prokuratury w Szamotułach poznańska prokuratura okręgowa. Komendant Wojewódzki Policji wyznaczył 10 tys. zł nagrody dla osoby, która udzieli przydatnych informacji, pomocnych w zatrzymaniu Marcina W. 

Również w czwartek rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał, że poszukiwany 24-latek kilka dni temu opuścił szpital psychiatryczny.

RB

(fot. Zatrzymany 24-letni Marcin W. / źródło: Twitter)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo