źródło zdjęcia: materiały prasowe
źródło zdjęcia: materiały prasowe

Apel PKO BP do klientów ws. bezpieczeństwa. Bank pochwalił się też nowinkami

Redakcja Redakcja Finanse Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
PKO BP wystosował komunikat dla klientów dotyczący bezpieczeństwa. Największy polski bank ostrzega przed fałszywymi wiadomościami podszywającymi się iPKO Biznes. Oprócz tego PKO BP przekazało klientom, jakie nowe funkcje wprowadzono do iPKO Biznes.

PKO BP: coraz więcej prób podszywania się pod iPKO Biznes

PKO BP ostrzega przed wiadomościami podszywającymi się pod potwierdzenle@ipkobiznes.pl. Wiadomości mają tytuł „Potwierdzenie operacji iPKO biznes” i zawierają złośliwy załącznik .iso.  

PKO BP uczula też klientów, by zwracali uwagę na błędy w adresie mailowym. Bank nie jest autorem tych wiadomości. Poniżej zdjęcie z przykładem fałszywej korespondencji.

image

PKO BP uczula klientów, by pod żadnym pozorem nie otwierali załączników i nie klikali w linki w tego rodzaju e-mailach. Jeśli klikniecie w link możecie stracić pieniądze i kontrolę nad kontem.


PKO BP wprowadza nowe funkcje w iPKO Biznes

Jak informuje PKO BP, w systemie iPKO biznes zostały udostępnione nowe funkcje dotyczące kart korporacyjnych. W zakresie kart debetowych typu przedpłaconego wprowadzono możliwość wyszukiwania po Nazwie Użytkownika karty, możliwość wyszukiwania po Numerze karty oraz udostępniono możliwość złożenia dyspozycji o zamknięcie karty przedpłaconej.

W przypadku kart debetowych PKO BP zmianie uległ komunikat dotyczący dyspozycji Użytkownika w zakresie niezamawiania nowej karty w miejsce karty unieważnionej.

Bank informuje też o nowej funkcji w module Wnioski. Klienci mogą od teraz korzystać z nowego dokumentu pt. „Oświadczenie dotyczące przekazywania zestawień kartowych”.


SW

źródło zdjęcia: materiały prasowe

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka