(EA Sports FC prezentuje logo. Fot. Twitter/@infodapl)
(EA Sports FC prezentuje logo. Fot. Twitter/@infodapl)

Nie będzie już FIFY 24. Nowa nazwa kultowej gry

Redakcja Redakcja Gry Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Producent gier Electronic Arts zaprezentował logo gry EA Sports FC - to ona zastąpi popularną serię FIFA. Zebraliśmy pierwsze informacje o ligach, które będą dostępne w rozgrywce. Jest wśród nich polska Ekstraklasa.

Brak porozumienia z FIFA

Kilka miesięcy temu, gracze dowiedzieli się, że nie dostaną kolejnej części piłkarskiej gry FIFA. Stało się tak, ponieważ Electronic Arts zakończył po trzynastu latach współpracę z Międzynarodową Federacją Piłkarską - FIFA. 

Deweloper zapowiedział jednak, że wyjdzie nowa gra - EA Sports FC, i że będzie posiadała równie wiele praw licencyjnych, co wcześniejsza seria. Jakiś czas temu w komunikacie prasowym, szefowie takich lig jak: Premier League, La Liga, Serie A, Ligue 1 czy Bundesligi zapewnili, że są szczęśliwi, mogąc kontynuować współpracę z EA.


Logo EA Sports FC

Kanadyjski producent zaprezentował teraz nowe logo, które będzie głównym znakiem towarowym EA Sports FC. Deweloper chce podkreślić rolę trójkąta. 

"Komunikacja wizualna nowej marki czerpie inspirację z piękna sportu jakim jest piłka nożna oraz trójkąta — kształtu obecnego na wielu poziomach kultury futbolu, który przede wszystkim, ma reprezentować wielowymiarowość gry. Od technik podań do stałych zagrań, kształt ten jest również częścią DNA piłkarskich doświadczeń EA SPORTS od dziesięcioleci — od izometrycznych perspektyw w naszych pierwszych 8-bitowych projektach, przez wielokąty tworzące każdy piksel w najbardziej nowoczesnych grach, aż po ikoniczny symbol wskaźnika gracza, który pojawia się nad każdym zawodnikiem podczas meczu" – czytamy w komunikacie. 

PKO Ekstraklasa w EA Sports FC

FUTZone zaprezentował na Twitterze grafikę z rozgrywkami, które mają znaleźć się w EA Sports FC. Są na niej wszystkie najważniejsze ligi oraz puchary. 


Na grafice nie ma polskiej Ekstraklasy, jednak nic strasznego. W piątek oficjalny profil najwyżej klasy rozgrywkowej w Polsce oficjalnie zakomunikował, że "jest częścią ES Sports FC". 

MP

Zdjęcie: EA Sports FC prezentuje logo. Fot. Twitter/@infodapl

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie