(Agresywny pasażer wybijał szyby w pendolino. Fot. Wikipedia, Twitter/@IzydorekAdrian)
(Agresywny pasażer wybijał szyby w pendolino. Fot. Wikipedia, Twitter/@IzydorekAdrian)

Agresywny pasażer w pendolino. Chwile grozy podróżnych i załogi

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Do groźnego incydentu doszło w pendolino na trasie Warszawa-Kraków. Jeden z pasażerów zaczął wybijać szyby w pociągu. Prawdopodobnie mężczyzna był wściekły, bo pendolino nie zatrzymywało się na jego stacji docelowej.

Pasażerowie pociągów przed świętami nie mają ułatwionego życia. Do podróżowania jest tylu chętnych, że często brakuje miejsc, a w pociągach panuje ścisk. Podróżujący w Wielki Piątek z Warszawy do Krakowa mieli jednak jeszcze ciężej. 

Wybijał szyby w pociągu 

Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl, w piątek 7 kwietnia pociąg pendolino z Warszawy do Krakowa został awaryjnie zatrzymany w okolicach Szczekocin. Powodem było agresywne zachowanie jednego z pasażerów, który zaczął wybijać szyby. Prawdopodobnie mężczyzna była wściekły, bo pociąg ekspresowy nie zatrzymał się na małym dworcu kolejowym w Psarach (woj. świętokrzyskie). 


Dziś ok. godz. 19 w pociągu Express InterCity Premium relacji Warszawa — Kraków, agresywny pasażer stłukł szybę w drzwiach. Zgodnie z procedurami kierownik pociągu wezwał policje, a pociąg zatrzymał się na najbliższej stacji — w miejscowości Psary. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez policje pociąg pojechał dalej do Krakowa z 90-minutowym opóźnieniem – wyjaśniła w rozmowie z Wirtualną Polską Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity

Wzorowa interwencja pracowników pociągu 

Portal rynek-kolejowy.pl szczegółowo opisał sytuację. Wskazał, że kierowniczka pociągu natychmiast zareagował i próbowała skontaktować się z maszynistą, jednak bezskutecznie. W końcu kierowniczka zmuszona była wydać komunikat z żądaniem natychmiastowego zatrzymania na cały pociąg. To przestraszyło podróżujących. 

Pasażerowie w rozmowie z portalem zdradzają jednak, że obsługa PKP Intercity od samego początku była zaangażowana i starała się zapewnić bezpieczeństwo pasażerom. Co więcej, wydano nawet dodatkowy poczęstunek ze względu na opóźnienie. 

MP

(Agresywny pasażer wybijał szyby w pendolino. Fot. Wikipedia, Twitter/@IzydorekAdrian)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo