Aktywista klimatyczny rozsypał pomarańczowy proszek. Fot. Twitter/@nr147)
Aktywista klimatyczny rozsypał pomarańczowy proszek. Fot. Twitter/@nr147)

Aktywiści znowu to zrobili. Mistrzostwa Świata zostały przerwane

Redakcja Redakcja Snooker Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Aktywiści z grupy "Just Stop Oil" przerwali Mistrzostwa Świata w snookerze. Mężczyzna wdarł się na jeden ze stołów i rozsypał pomarańczowy proszek. Kobieta została w porę zatrzymana przez sędziego. Zachowanie aktywistów nie spodobało się kibicom.

Działacze klimatyczni oprócz niszczenia dzieł w muzeach obrali teraz za cel wydarzenia sportowe. W zeszłym roku aktywista przyczepił się do słupka bramki na Goodison Park podczas meczu Evertonu z Newcastle United w Premier League. 

Aktywista rozsypał pomarańczowy proszek 

W trakcie trzeciego dnia Mistrzostw Świata w snookerze doszło do skandalicznego incydentu. Działacze z grupy "Just Stop Oil" próbowali dostać się na stoły, na których rozgrywane były mecze. Kobieta próbująca wejść na stół bilardowy została zatrzymana przez sędziego Oliviera Marteela. Nie udało się jednak zatrzymać aktywisty na drugim stole. Mężczyzna wdarł się na niego, klęknął i rozsypał pomarańczowy proszek. Został ściągnięty po chwili przez ochroniarzy, ale ci pojawili się ze sporym opóźnieniem.

Zaprzestanie wydawania licencji na paliwa kopalne 

Do sytuacji odniosła się na Twitterze grupa "Just Stop Oil". Przekazano, że domagają się oni od rządu Wielkiej Brytanii zaprzestania wydawania licencji na paliwa kopalne.

"Około godziny 19:20 dwóch kibiców Just Stop Oil przerwało Mistrzostwa Świata w Snookerze w Crucible Theatre w Sheffield, przerywając grę. Para zaczęła pokrywać stoły pomarańczową farbą proszkową, zanim została usunięta przez ochronę i aresztowana. Domagają się, aby rząd natychmiast wstrzymał wszystkie nowe projekty związane z paliwami kopalnymi w Wielkiej Brytanii i wzywają brytyjskie instytucje sportowe do włączenia się w cywilny opór przeciwko ludobójczej polityce rządu" – napisano. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport