(Iga Świątek nie zagra z Emmą Raducanu. Fot. Twitter/Iga Świątek)
(Iga Świątek nie zagra z Emmą Raducanu. Fot. Twitter/Iga Świątek)

Turniej WTA 1000 w Madrycie. Iga Świątek nie zagra z Emmą Raducanu

Redakcja Redakcja Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Z powodu kontuzji ręki z turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie wycofała się brytyjska tenisistka Emma Raducanu. Triumfatorka US Open 2021 była potencjalną rywalką Igi Świątek w drugiej rundzie.

Raducanu wycofała się z turnieju 

Iga Świątek turniej na kortach ziemnych w Madrycie rozpocznie od drugiej rundy. Jako liderka rankingu WTA raszynianka miała w pierwszej rundzie wolny los. 

Świątek w drugiej rundzie mogła spotkać się z triumfatorką US Open 2021 Emmą Raducanu. Brytyjka musiała się jednak wycofać, a powodem tej decyzji jest kontuzja ręki. 


W drabince turniejowej Raducanu została zastąpiona przez 92. w rankingu WTA Austriaczkę Julię Grabher, która po południu w pierwszej rundzie zagra z Bułgarką Wiktorią Tomową (73.). Triumfatorka tego meczu będzie przeciwniczką Świątek.

WTA 1000 w Madrycie. Świątek faworytką 

W środę z polskich tenisistek zaprezentuje się Magdalena Fręch (100.), którą po przejściu kwalifikacji czeka starcie z Włoszką Jasmine Paolini (68.). W drugiej rundzie na zwyciężczynię tego pojedynku czeka już rozstawiona z "trójką" Amerykanka Jessica Pegula.

Faworytką turnieju jest Świątek, która do Madrytu udała się po obronie tytułu w Stuttgarcie, gdzie zainaugurowała tegoroczne zmagania na "mączce".

W dolnej połowie drabinki jest rozstawiona z numerem 17. Magda Linette (na świecie - 19.). W pierwszej rundzie ma tzw. wolny los, a w drugiej zmierzy się z 80. na liście WTA Czeszką Marketą Vondrousovą lub 119. Hiszpanką Mariną Bassols Riberą.

MP

(Iga Świątek nie zagra z Emmą Raducanu. Fot. Twitter/Iga Świątek)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport