Muniek Staszczyk. Fot. Kacper "Kangel" Aniołek/CC BY-SA 2.5
Muniek Staszczyk. Fot. Kacper "Kangel" Aniołek/CC BY-SA 2.5

Muniek Staszczyk o wyborach. Gorzko o PiS i opozycji

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 36
Muniek Staszczyk, lider kultowej kapeli rockowej T.Love w wywiadzie dla Interii mówił o nadchodzących wyborach parlamentarnych. Muzyk ma wyraziste poglądy polityczne. I jasno mówi, kto jego zdaniem powinien wygrać.

Muniek Staszczyk: Jeśli PiS przegra, co dalej?

W wywiadzie dla Interii Muniek Staszczyk podkreślił: „Ja bym nie chciał, żeby PiS wygrało, bo trzecia kadencja mogłaby doprowadzić do jakiejś totalnej pychy”. Szybko jednak dodał: „Ale jak PiS przegra, to co dalej? Kto weźmie ten kraj w swoje ręce i w jakim kierunku to pójdzie?”.

Muniek zaznacza, że stara się patrzeć na sprawy w Polsce jak najbardziej obiektywnie. Zasygnalizował nawet, że jest symetrystą: – Zawsze patrzę w sposób środkowy i nie mówię, że wszystko PiS zrobił źle, ale trzecia kadencja to nie powinna się zdarzyć, chociaż wszystko w takim kierunku zmierza – przekonuje lider T.Love. 


"To nie jest dobre, że opozycja nie chce się zjednoczyć"

– Jeżeli PiS przegra, who’s next? Co dalej? Nie powiem, że jestem rozczarowany opozycją, bo to już mówiłem wielokrotnie. Jeżeli ta opozycja nie chce się zjednoczyć, a wszystko na to wskazuje, co moim zdaniem nie jest dobre… – zaznacza.

Staszczyk właściwie jeszcze nie wie, na kogo odda głos. Póki co czeka, aż będzie bliżej wyborów.

– Jak przyjdzie bliżej tej daty, to wspólnie z żoną się zastanowimy – mówi. 

– Nie powiem, na kogo zagłosuję i nie chodzi o żaden strach, tylko szczerze ci mówię, że nie wiem, jeszcze na dziś, mamy kwiecień – wyjaśnia.

Muniek Staszczyk o stacjach telewizyjnych

W rozmowie nie zabrakło również wątków medialnych – zarówno TVP, jak i TVN. I do tego Polsat News.

– Oglądam jednym okiem newsowe rzeczy, ale najbardziej oglądam wypośrodkowane, bo TVN szczeka w swoją stronę, a „reżimówka” to wiadomo – opowiada Muniek Staszczyk w wywiadzie dla Interii. 

I konkluduje: „TVP to wiesz, tego się nie da oglądać. Z kolei TVN ma w sobie dużo takiej nienawiści zakorzenionej. Oglądam Polsat News. Jakoś mi to podpasowało, bo jest takie bardziej wyważone”.


"Należę do najbardziej dyskryminowanej w Europie grupy"

Muniek Staszczyk mówi o sobie, że jest katolikiem. Przyznał to choćby w programie Kuby Wojewódzkiego. — Należę obok palaczy i myśliwych, jako katolik, do najbardziej dyskryminowanej grupy w Europie w tej chwili — mówił Staszczyk — Jak patrzę na świat współczesny, to wydaje mi się, że najbardziej prze**ane mają myśliwi, palacze i katolicy (...) Katolicy to obciach — tłumaczył muzyk.

KW

Źródło zdjęcia: Muniek Staszczyk. Fot. Kacper "Kangel" Aniołek/CC BY-SA 2.5 

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj36 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości