Muniek Staszczyk u Wojewódzkiego opowiada o swoim wyznaniu. "Katolicy to obciach"

Muniek Staszczyk u Kuby Wojewódzkiego (źródło: Instagram / Muniek Staszczyk)
Muniek Staszczyk u Kuby Wojewódzkiego (źródło: Instagram / Muniek Staszczyk)
Po sześciu latach, Muniek Staszczyk zdecydował się reaktywować zespół T. Love, który zapowiedział powrót z nową płytą. Wokalista był gościem programu Kuby Wojewódzkiego. W trakcie rozmowy muzyk poruszył temat bycia katolikiem. Stwierdził przy tym, że jego zdaniem należy on do jednej z najbardziej dyskryminowanych grup.

Muniek Staszczyk prowadzi obecnie promocję najnowszej płyty T. Love zatytułowanej "Hau! Hau!". W 2017 formacja zawiesiła działalność. W programie Kuby Wojewódzkiego, wokalista oznajmił, że album dedykuje zmarłemu w styczniu ojcu. Staszczyk poruszył także temat wojny w Ukrainie, a także wyznał, że czuje się dyskryminowany jako katolik.

Muniek Staszczyk o trudnych czasach i byciu katolikiem

Muzyk zapytany został przez Wojewódzkiego o to, czy myśli o przemijaniu. Staszczyk oznajmił, że nie chce rozmawiać na tak trudne tematy w programie rozrywkowym. Nie ukrywał on jednak, że jego zdaniem żyjemy w trudnych czasach.

— Jest ciężki czas, sytuacja dookoła słaba, w tym roku odszedł mój tata 86-letni, któremu dedykuję tę całą płytę (...) Goszczę rodzinę ukraińską, kolejną u siebie w domu (...) Najpierw zaraza, teraz wojna, żyjemy w ciężkim momencie — mówił wokalista.

Staszczyk otwarcie przyznał również, że jest katolikiem.

— Napisałeś piękną piosenkę, która nawet mnie, ateistę wzruszyła. "Tak bardzo chciałbym zostać kumplem twym" — powiedział Wojewódzki.

— Bo to znaczy, że się możemy porozumieć (...) Jestem chrześcijaninem, katolikiem — odparł Staszczyk.

Wokalista T. Love o dyskryminacji katolików

Prowadzący program Kuba Wojewódzki pytał wokalistę, czy "rock'n'roll nie koliduje z jego wyznaniem".

— Należę obok palaczy i myśliwych, jako katolik, do najbardziej dyskryminowanej grupy w Europie w tej chwili — mówił Staszczyk — Jak patrzę na świat współczesny, to wydaje mi się, że najbardziej prze**ane mają myśliwi, palacze i katolicy (...) Katolicy to obciach — tłumaczył muzyk.

Wojewódzki odpowiedział, że akceptuje on katolików, jednak sam wolałby "wybrać sobie innego kumpla".

— Najlepszym kumplem jest Jezus Chrystus moim zdaniem, ale wcale nie musi być twoim. Mówię o sobie — odpowiedział Staszczyk.


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj73 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura