(Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański)
(Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański)

Kaczyński nie bawi się w półśrodki. Rzuca na stół 800 plus

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 483
Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS zapowiedział, że od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione do 800 zł. Inną z obietnic, jaką zapowiedział są bezpłatne leki od 65 roku życia i także bezpłatne leki dla dzieci młodzieży do 18 roku życia.

Program 800 plus 

Kończy się właśnie dwudniowa konwencja PiS ""Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości". Na jej zakończenie przemawiał podobnie jak w sobotę prezes partii Jarosław Kaczyński. 

Podczas konwencji prezes PiS zapowiedział, że od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione do 800 zł.

– Od nowego roku program 500 Plus to będzie ciągle nazwa, jak sądzę, pamiętana, ale suma będzie już inna. To będzie 800 Plus – poinformował Kaczyński.

Dodał, że będzie to kontynuacja i rozwijanie świadczeń skierowanych do rodzin.


Bezpłatne leki 

Prezes PiS zapowiedział również bezpłatne leki od 65. roku życia w bardzo krótkim czasie oraz bezpłatne leki dla dzieci, młodzieży do 18. roku życia. 

– Bezpłatne leki od 65. roku życia w bardzo krótkim czasie, oczywiście to wymaga pewnych rozwiązań prawnych i budżetowych, ale sądzę, że można też powiedzieć, że nowy rok to będzie początek tej sytuacji, ale także bezpłatne leki dla dzieci, młodzieży do 18. roku życia – mówił prezes podczas konwencji "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości". 


Konwencja bez premiera. Ma ważne zadanie 

Co ciekawe, na sali nie było premiera Mateusza Morawieckiego. Kaczyński wyjawił, że szefa rządu nie ma z bardzo ważnej przyczyny. Jest nią, jak podał, udział we wręczeniu nagrody Karola Wielkiego prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu i narodowi ukraińskiemu.

– Premier musiał polecieć do Niemiec, do Akwizgranu, bo po to, żeby być kimś, kto wygłosi laudację dla prezydenta Zełenskiego, który otrzymuje nagrodę Karola Wielkiego. Te dwa wydarzenia się zbiegły. Nie było innej możliwości – wyjaśnił.

Jarosław Kaczyński przekazał w imieniu premiera podziękowania dla uczestników spotkania, panelistów i liderów rozmów. – Gdyby (premier) tu był, na pewno siedziałby w pierwszym rzędzie, obok pani marszałek, i bił brawo. Oczywiście Państwu, nie mnie – dodał.


W godzinach popołudniowych Zełenski w towarzystwie Scholza uda się do Akwizgranu, gdzie zostanie uhonorowany nagrodą Karola Wielkiego za zasługi dla jedności europejskiej. Podczas uroczystości laudację wygłosi kanclerz Scholz, kolejnymi mówcami będą szefowa KE Ursula von der Leyen i polski premier Mateusz Morawiecki.

MP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj483 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka