Nie żyje polityczka PiS. Jej kolega jest ciężko ranny

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 89
W niedzielę rano w wypadku samochodowym zginęła Urszula Rozmarynowska (PiS), przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu. Do szpitala w ciężkim stanie trafił Rafał Matysiak, zastępca prezydenta Sieradza - poinformował prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski złożył wyrazy współczucia dla rodziny przewodniczącej Rady Miejskiej w Sieradzu Urszuli Rozmarynowskiej, która zginęła w niedzielę w wypadku samochodowym. – Łączymy się w modlitwie o zdrowie przebywającego w szpitalu zastępcy prezydenta Sieradza Rafała Matysiaka – dodał.

Zginęła Urszula Rozmarynowska z PiS

„Dzisiaj we wczesnych godzinach porannych dotarła do nas smutna wiadomość. W wypadku samochodowym zginęła Urszula Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu. Do szpitala w ciężkim stanie trafił Rafał Matysiak, zastępca prezydenta Miasta Sieradza. Składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie Pani Przewodniczącej i łączymy się z bliskimi Pana Wiceprezydenta w modlitwie o jego zdrowie” - poinformował w mediach społecznościowych prezydent Sieradza.


Śmiertelny wypadek z udziałem polityk PiS

Do zderzenia samochodu osobowego, którym podróżowali sieradzcy samorządowcy, z ciężarówką doszło w niedzielę około godz. 7 na drodze krajowej nr 74 w Wincentowie (gm. Rusiec). Z relacji rzecznika rzecznika KW PSP w Łodzi mł. bryg. Jędrzeja Pawlaka wynika, że po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy musieli przy użyciu urządzeń hydraulicznych umożliwić dostęp do poszkodowanych zakleszczonych w pojeździe.


Jak przekazał Pawlak, zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon 63-letniej kobiety podróżującej na miejscu pasażera; 53-letni kierowca w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi.


Kierujący samochodem mężczyzna był trzeźwy

„Przybyli na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierujący bmw 53-letni mężczyzna, wjeżdżając na drogę krajową 74 z drogi podporządkowanej, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym marki volvo. Kierujący volvo 26-letni mężczyzna był w chwili zdarzenia trzeźwy” – podała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi kom. Aneta Sobieraj.

Według lokalnych mediów, sieradzcy samorządowcy jechali do Warszawy na konwencję Prawa i Sprawiedliwości.

KW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj89 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka