Małgorzata Lebda wychowała się w Beskidach, fot. Instagram
Małgorzata Lebda wychowała się w Beskidach, fot. Instagram

Pierwsza żona Kacpra Tekielego zamieściła pożegnalny wpis. Kim jest Małgorzata Lebda

Redakcja Redakcja Alpinizm Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Nagła śmierć Kacpra Tekielego w szwajcarskich Alpach była szokiem dla wszystkich, nie tylko dla Justyny Kowalczyk i ich dziecka. Pożegnanie w mediach społecznościowych zamieściła także poetka Małgorzata Lebda, która była pierwszą żoną Tekielego.

Eksżona Kacpra Tekielego żegna byłego męża

"Żegnaj Kacper. Jestem wdzięczna za te ponad dziesięć lat, w których sobie towarzyszyliśmy. Inspirujący, mocny, wymagający był to czas. Dorośliśmy przy sobie, a później puściliśmy siebie wolno. I za to też dziękuję. Łączę się w bólu ze wszystkimi, dla których Kacper był bliskim człowiekiem. A jest takich wielu i wiele. Niech nasz ból przemieni się w coś dobrego. Kondolencje dla Justyny, Hugona, rodziców i rodzeństwa" - napisała Małgorzata Lebda w mediach społecznościowych.


Kim jest Małgorzata Lebda

Małgorzata Lebda jest poetką i biegaczką górską, zdobyła wiele nagród literackich w konkursach poetyckich. Z Kacprem Tekielim poznali się właśnie podczas jednego z takich konkursów w 2005 r. Młodziutka studentka Informacji Naukowej była laureatką pierwszego miejsca i zawróciła w głowie przystojnemu jurorowi. Związek trwał 10 lat. Oboje dzielili pasję, jaką były góry, z tym, że Małgorzata Biegała górskie ultramaratony, a Kacper wspinał się na wielotysięczniki. Małżeństwo jednak się rozpadło w 2017 roku. Dwa lata później Kacper Tekieli podczas kursu wspinaczkowego poznał Justynę Kowalczyk i zostali parą.


Tekieli chciał zdobyć wszystkie 8-tysięczniki

Kacper Tekieli zamierzał zrealizować projekt zdobycia wszystkich 82 czterotysięczników. W góry udał się z rodziną: żoną Justyną oraz synkiem Hugo. Razem pojechali kamperem w 2,5-miesięczną podróż. Kacper wspinał się na kolejne szczyty,co relacjonował w mediach społecznościowych, a narciarka wraz z synkiem organizowali sobie czas w Alpach. We wtorek wspinacz zamieścił na Instagramie ostatni post. Zamierzał zdobyć Jungfrau (4158 m n.p.m.), ale tam stracił życie pod lawiną.

ja

(Zdjęcie: Małgorzata Lebda wychowała się w Beskidach, fot. Instagram)

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport