(Jerzy Stuhr. Fot. Screen z Twittera)
(Jerzy Stuhr. Fot. Screen z Twittera)

Wiemy, jak się czuje Jerzy Stuhr. Jego syn dziękuje lekarzom

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Od jakiegoś czasu Jerzy Stuhr przebywa w szpitalu. Jak się okazało, aktor walczy z nawrotem raka krtani i przeszedł operację usunięcia guza w klinice w Zakopanem. Teraz Maciej Stuhr poinformował o stanie zdrowia ojca oraz podziękował całemu zespołowi lekarskiemu.

Jerzy Stuhr walczy z rakiem 

Tydzień temu Maciej Stuhr w podcaście "Wojewódzki&Kędzierski" wyznał, że jego ojciec przebywa na OIOM-ie i jeździ na wózku. Dzień później krakowska "Gazeta Wyborcza", powołując się na "osobę z bliskiego kręgu towarzyskiego" Stuhra poinformowała o tym, że aktor ponownie mierzy się z rakiem krtani, a około trzy tygodnie temu aktor przeszedł operację usunięcia guza w klinice w Zakopanem.

Z ustaleń gazety wynikało również, że zmianę udało się w całości usunąć, jednakże teraz aktor "jest bardzo osłabiony" i czeka go ciężka rehabilitacja.


Maciej Stuhr o stanie zdrowia ojca 

W poniedziałek syn Jerzego Stuhra - Maciej napisał na Facebooku, że dziękuje wszystkim fanom za życzenia zdrowia dla ojca oraz lekarzom za uratowanie jego życia. 

"Bardzo dziękuję wszystkim za słowa wsparcia i życzenia zdrowia dla Ojca. Przed wszystkim zaś, w imieniu rodziny, bardzo dziękuję calemu zespołowi OIOM-u ze Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc +Odrodzenie+ w Zakopanem pod wybitnym kierownictwem pana profesora Marcina Zielińskiego, za wspaniałą opiekę i uratowanie życia naszego pacjenta" – napisał. 


Jerzy Stuhr ma duże problemy zdrowotne 

Jerzy Stuhr ma już za sobą wiele groźnych chorób i urazów. W 1988 r. przeżył zawał serca. W 2011 r. zdiagnozowany został u niego nowotwór krtani, 5 lat później aktor po raz kolejny miał zawał. Na domiar złego w 2020 r. przeszedł udar.

Na początku roku Stuhr senior udzielił serii wywiadów, w których mówił, że najbardziej obawia utraty sprawności ruchowej. "Im jestem starszy, tym bardziej tracę sprawność! Tak, boję się niedołęstwa" - mówił w wywiadzie dla "Wprost".

Warto również przypomnieć, że w 2011 ukazała się książka Jerzego Stuhra pt. "Tak sobie myślę...", która opowiada o jego walce z rakiem. Z kolei po tym, jak wyszedł z udaru, wraz z żoną rozpoczął kampanię społeczną i akcję uświadamiania o objawach, które mogą świadczyć o udarze.

MP

(Jerzy i Maciej Stuhr. Fot. Zwiastun filmu "Obywatel")

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości