Jerzy Stuhr ponownie zmaga się z rakiem krtani. (fot. PAP)
Jerzy Stuhr ponownie zmaga się z rakiem krtani. (fot. PAP)

Jerzy Stuhr jest ciężko chory. Przeszedł dwie operacje

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 53
Trzy tygodnie temu Jerzy Stuhr przeszedł drugą operację usunięcia raka krtani — podaje krakowska "Wyborcza". Aktor obecnie przebywa na OIOM-ie w zakopiańskiej klinice.

Jerzy Stuhr znów walczy z rakiem

Krakowska "Gazeta Wyborcza", powołując się na "osobę z bliskiego kręgu towarzyskiego" Stuhra poinformowała o tym, że aktor ponownie mierzy się z rakiem krtani i że około trzy tygodnie temu aktor przeszedł operację usunięcia guza w klinice w Zakopanem.

— Od tego czasu aktor przebywał na OIOM-ie. Teraz dopiero ma zostać wypisany na oddział w zakopiańskiej placówce — czytamy. Z ustaleń gazety wynika, że zmianę udało się w całości usunąć, jednakże teraz aktor "jest bardzo osłabiony" i czeka go ciężka rehabilitacja.


Maciej Stuhr o stanie swojego ojca

Wczoraj pisaliśmy o wywiadzie Macieja Stuhra w podcaście WojewódzkiKędzierski. Mężczyzna wyznał w nim, że jego ojciec przebywa na OIOM-ie i jeździ na wózku.

— Mój tata jest na OIOM-ie i niczym nie dojeżdża. Wózkiem inwalidzkim czasem jedzie sobie na spacer — odpowiedział Maciej Stuhr pytany o to, czym jego ojciec obecnie dojeżdża do pracy. Pytanie prowadzących było aluzją do ubiegłorocznego zdarzenia, w którym Jerzy Stuhr pod wpływem alkoholu potrącił w Krakowie motocyklistę.

Jerzy Stuhr boi się niedołęstwa

Jerzy Stuhr ma już za sobą wiele groźnych chorób i urazów. W 1988 r. przeżył zawał serca. W 2011 r. zdiagnozowany został u niego nowotwór krtani, 5 lat później aktor po raz kolejny miał zawał. Na domiar złego, w 2020 r. przeszedł udar. Na początku roku Stuhr senior udzielił serii wywiadów, w których mówił, że najbardziej obawia utraty sprawności ruchowej. "Im jestem starszy, tym bardziej tracę sprawność! Tak, boję się niedołęstwa" - mówił w wywiadzie dla "Wprost".

Stuhr o swoich chorobach

Stuhr nigdy nie krył swoich zmagań z chorobami. W 2011 ukazała się jego książka pt. "Tak sobie myślę...", która opowiada o jego walce z rakiem. Z kolei po tym, jak wyszedł udaru, wraz z żoną rozpoczął kampanię społeczną i akcję uświadamiania o objawach, które mogą świadczyć o udarze.

Stuhrowie wspierają również Centrum Psychoonkologii "Unicorn" w Krakowie, gdzie udzielana jest pomoc psychologiczna pacjentom, które tracą wiarę w pokonanie nowotworu.

RB

(na zdjęciu: Jerzy Stuhr / źródło: PAP)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj53 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura