(Msza w kościele Parafii Ewangelicko-Reformowanej. Fot. reformowani.org.pl)
(Msza w kościele Parafii Ewangelicko-Reformowanej. Fot. reformowani.org.pl)

Tęczowa msza w Warszawie. Zadziałało jak płachta na byka

Redakcja Redakcja LGBT Obserwuj temat Obserwuj notkę 209
W Warszawie w kościele Parafii Ewangelicko-Reformowanej odbyło się nabożeństwo poświęcone osobom LGBT+. W trakcie mszy wisiała tęczowa flaga, a modlitwa poświęcona była osobom doświadczającym agresji i dyskryminacji. Całe wydarzenie skomentowała znana działaczka prawicowa Kaja Godek i małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Msza dla osób LGBT+

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii Bifobii i Transfobii w kościele protestanckim Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie odbyło się nabożeństwo ekumeniczne poświęcone w szczególności osobom LGBT+. 

Nabożeństwu przewodził ks. Michał Jabłoński, a kazanie wygłosił dominikanin o. Maciej Biskup. – Każdy rodzaj dystansu, obcości świadomie wyrażanej, jest obrazoburczym uderzeniem Boga i w człowieczeństwo – mówił podczas kazania o. Biskup. – Osoby LGBT+ mają w sobie potencjał człowieczeństwa, w którym można kimś się zaopiekować, zatroszczyć się o kogoś, być przy kimś na dobre i na złe – podkreślił duchowny.


"Dziękujemy Bogu, że mogliśmy się w ten sposób spotkać. Wierzymy, że to spotkanie przyniesie dobre owoce" – czytamy w podziękowaniach opublikowanych na stronie Parafii. 

Godek: Odleciał w ciężką herezję

Msza nie umknęła uwadze Kai Godek, której fundacja jest znana z promocji homofobicznych treści. "Szczęść Boże, Dominikanie, jeden z Waszych współbraci odleciał w ciężką herezję. Czy będzie jakaś reakcja władz zakonnych, czy to wszystko było po prostu w porozumieniu z władzami zakonu?" – napisała na Twitterze. 

Z kolei członek zarządu fundacji Kai Godek, Krzysztof Kasprzak pisał o pewnym wyścigu. "W wyścigu między Dominikanie a Jezuici oto kto jest większym heretykiem i szkodnikiem, ci pierwsi wysuwają się na czoło. Na zdjęciach dominikanin o. Maciej Biskup na tle flag ruchu lgbt odpowiedzialnego za gwałty na dzieciach" – stwierdził. 

"W ogłoszonym przez lewackie środowiska Dniu przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii ewangelicy- reformowani świętowali w Warszawie, z nimi przeor klasztoru dominikanów w Łodzi. Chciałam go zapytać, jako katolika, czy słyszał o tym, że Bóg jest niezmienny?" – skomentowała natomiast małopolska kuratorka oświaty Barbara Nowak.


MP

(Msza w kościele Parafii Ewangelicko-Reformowanej. Fot. reformowani.org.pl)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj209 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo