(Natalia Janoszek składa pozew przeciwko Krzysztofowi Stanowskiemu. Fot. Instagram/@krzysztof.stanowski/@nataliajanoszek)
(Natalia Janoszek składa pozew przeciwko Krzysztofowi Stanowskiemu. Fot. Instagram/@krzysztof.stanowski/@nataliajanoszek)

Janoszek składa pozew na Stanowskiego. Dziennikarz jedzie do Bombaju

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Krzysztof Stanowski opublikował obszerny materiał, w którym zarzucił aktorce Natalii Janoszek zmyśloną karierę oraz nazwał ją "największym kitem w historii mediów". Pochodząca z Bielska-Białej gwiazda Bollywood odniosła się do zarzutów i poinformowała o złożeniu pozwu przeciwko dziennikarzowi. Zareagował również Stanowski.

Stanowski wyśmiewa karierę Janoszek 

Krzysztof Stanowski w programie "Dziennikarskie Zero" postanowił prześwietlić karierę Natalii Janoszek. Pochodząca z Bielska-Białej aktorka zasłynęła jako Polka, która zrobiła wielką i pełną sukcesów karierę w Bollywood – zagrała w filmach, takich jak "Dreamz" czy "The Green Fairy". 

Dziennikarz zarzucił aktorce, że zmyśliła swoją karierę, którą nazwał "największym kitem w historii mediów". Jednocześnie stwierdził, że nikt nie sprawdził tego, jak wyglądały sukcesy i droga Janoszek w Bollywood. Wskazał, że zdobyte przez nią nagrody przyznawane są "na nic nieznaczących galach", takich jak JIFFA (nazwa brzmiąca podobnie do festiwalu IIFA, organizowanego od lat w Indiach – red.), którą porównał do "rozdania dyplomów w Domu Kultury w Płońsku".


Janoszek złożyła pozew 

Na odpowiedź Janoszek nie trzeba było długo czekać. Aktorka we wtorek za pośrednictwem Instagrama przekazała, że materiał Stanowskiego był przejawem "hejtu". 

"W dniu 23.05.2023 w swoim materiale wideo pan Krzysztof Stanowski postanowił bezprawnie i bezpodstawnie naruszyć moje dobra osobiste. Przedstawił w nim informacje nieprawdziwe, mylące opinię publiczną, a poprzez brak ich rzetelnej weryfikacji, skierował oszczerstwa i pomówienia wobec mojej osoby. Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii. W tym negatywnej oceny czyichś dokonań zawodowych. Na tym polega też praca prawdziwych dziennikarzy starających się dociec prawdy. Krytyka nie może jednak zmierzać do ośmieszenia i zniszczenia innej osoby. W imię wolności słowa nie można bezkarnie oczerniać, mówić półprawd i wyzywać drugiego człowieka, co pan Stanowski uczynił wielokrotnie w swoim materiale. Na kulturę hejtu nie powinno być niczyjej zgody" – oświadczyła. 

Jednocześnie poinformowała, że postanowiła złożyć pozew wobec przeciwko dziennikarzowi. 

"W moim przypadku pan Stanowski oparł swój nierzetelny materiał na medialnej tezie, iż moje osiągnięcia były wymyślone. Chcąc za wszelką cenę tę tezę uzasadnić, mijał się z prawdą, prezentując tendencyjnie i wybiórczo fragmenty moich wypowiedzi, by pasowały do jego tezy. Każde bezprawne działanie naruszające dobro osobiste wymaga reakcji. Dlatego po wnikliwym przeanalizowaniu tych materiałów przez kancelarię prawną, po ich konfrontacji z dokumentami i dowodami potwierdzającymi brak rzetelności oraz brak zgodności z faktami z mojego życia zawodowego, podjęłam decyzję o złożeniu w dniu dzisiejszym pozwu przeciwko panu Krzysztofowi Stanowskiemu" – poinformowała Janoszek. 


Stanowski szykuje się na podróż do Bombaju 

Krzysztof Stanowski postanowił w swoim stylu zareagować na oświadczenie Janoszek. Jego zdaniem, "to najlepszy prezent, jaki mógł otrzymać". Następnie poinformował, że kupił już bilety do Bombaju, gdzie będzie dalej badał sprawę Natalii Janoszek. 

"Nie jest prawdą, co napisała Natalia Janoszek w swoim oświadczeniu, że negatywnie oceniałem jej dokonania zawodowe. Ja tylko twierdziłem, że ona nie ma żadnych dokonań. Z wyrazami szacunku Krzysztof Stanowski" – dodał ironicznie. 

MP

(Natalia Janoszek składa pozew przeciwko Krzysztofowi Stanowskiemu. Fot. Instagram/@krzysztof.stanowski/@nataliajanoszek)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura