Omenaa Mensah. Fot. PAP/Gniewomir Lubczyk
Omenaa Mensah. Fot. PAP/Gniewomir Lubczyk

"Dziewczyny z Dubaju 2". Gwiazda TVN pozwała autora głośnej książki

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Omenaa Mensah pozwała autora książki "Dziewczyny z Dubaju 2" o naruszenie dóbr osobistych. Przyznał to prawnik prezenterki Maciej Ślusarek. Dawna gwiazda TVN żąda od Piotra Krysiaka przeprosin. I miliona złotych. O sprawie piszą Wirtualne Media.

"Dziewczyny z Dubaju 2" Piotra Krysiaka. O czym jest książka?

Piotr Krysiak to znany dziennikarz śledczy i pisarz. Jest autorem skandalizującej książki "Dziewczyny z Dubaju", na której podstawie powstał film, który okazał się hitem. 

Krysiak wydał niedawno ciąg dalszy swojego bestsellera. To "Dziewczyny z Dubaju 2". Książka opowiada historie ekskluzywnych polskich prostytutek, które brały udział w zagranicznych seks-wyjazdach. Ich klientami byli królowie, syn dyktatora oraz książę jednego z krajów Północnej Afryki.

Bohaterkami książki są „dziewczyny, które doskonale znamy z telewizji, kolorowych magazynów oraz social mediów. Jest wśród nich dziennikarka, dziewczyna popularnego piłkarza, partnerka polityka oraz legendy rocka” - przekonuje Krysiak.


"Amma M. żądała zablokowania książki"

W poniedziałek Piotr Krysiak w mediach społecznościowych podał, że "znana celebrytka Amma M. żądała zablokowania książki". 

"Kilka dni po tym, jak książka trafiła do księgarń, do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął wniosek Ammy M. o zablokowanie jej sprzedaży. Kim jest Amma M.? Okazuje się, że to znana celebrytka, którą reprezentuje mecenas Maciej Ślusarek. W sądzie dowodził, że internauci rozpoznali w książce jego klientkę. Na dowód tego wydrukował komentarze, które miały pojawić się w sieci" - napisał Krysiak. 

Dalsza cześć wpisu to cytat z sądowego uzasadnienia: "Sprawa XXV Co 203/23 dotyczy wniosku o zabezpieczenie przed wszczęciem postępowania, złożonego przez Ammę M. przeciwko Piotrowi K. Wniosek dotyczył zaniechania oraz usunięcia skutków bezprawnego naruszenia dóbr osobistych uprawnionej, polegających na rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji na temat jej życia prywatnego i zawodowego. Sąd oddalił wniosek o zabezpieczenie. Postanowienie nie jest prawomocne".


Amma M. - Omenaa Mensah

Mecenas Maciej Ślusarek, pełnomocnik Ammy M., przyznał w rozmowie z Wirtualnymi Mediami, że jego klientką jest Omenaa Mensah.

– Potwierdzam, że wniosek o udzielenie zabezpieczenia roszczeń został oddalony. Obecnie zaś postępowanie zostało umorzone. Zwracam jednak uwagę, że we wspomnianym postanowieniu Sąd Okręgowy w Warszawie wprost stwierdził, że „niezależnie od powyższego należy wskazać, że uprawniona uprawdopodobniła twierdzenia wskazujące na naruszenie jej dóbr osobistych w postaci czci i godności przez obowiązanych" – powiedział mecenas Ślusarek, partner zarządzający w kancelarii Ślusarek Kubiak Pieczyk.

– Wskazane postanowienie potwierdziło zatem, że książka, o którą Pani pyta, narusza dobra osobiste ani Omeny Mensah i w tej sprawie toczyć się będzie postępowanie sądowe – dodał mecenas Ślusarek.

Pełnomocnik Omeny Mensah zapowiedział też złożenie w sądzie „pozwu z tytułu naruszenia dóbr osobistych poprzez rozpowszechnianie w książce nieprawdziwych historii o pani Omenie Mensah”.


Pozew wobec autora "Dziewczyn z Dubaju 2": przeprosiny i milion złotych

Pozew obejmować będzie żądanie przeprosin i miliona złotych na cel charytatywny.

Maciej Ślusarczyk potwierdził również informację, którą przekazał Piotr Krysiak, , że dystrybutorzy książki „Dziewczyny z Dubaju 2” otrzymali pisma od kancelarii. - Dystrybutorzy dostali informacje, iż książka prezentuje nieprawdziwe treści, które oczywiście zniesławiają moją klientkę, a prowadzenie sprzedaży książki stanowi oczywistą pomoc w rozpowszechnianiu takich treści – przekazał Wirtualnym Mediom pełnomocnik Omeny Mensah.

KW

Źródło zdjęcia: Omenaa Mensah. Fot. PAP/Gniewomir Lubczyk

Czytaj dalej:

Inne tematy w dziale Rozmaitości