(Joaquin Phoenix jako Napoleon Bonaparte. Fot. YouTube/ Rotten Tomatoes Trailers)
(Joaquin Phoenix jako Napoleon Bonaparte. Fot. YouTube/ Rotten Tomatoes Trailers)

Pierwszy zwiastun "Napoleona". Chyba nie wszystko zagrało

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 50
W sieci pojawił się pierwszy zwiastun "Napoleona" Ridleya Scotta. Kontrowersje budzi jednak wzrost Joaquina Phoenixa, który mierzy 173 cm, a jak pamiętamy z historii, legendarny cesarz był niskiego wzrostu. Premiera filmu zapowiedziana jest na 22 listopada 2023 roku.

"Napoleon" jest za duży 

Zwiastun zapowiada, że sam film będzie wzbogacony w spektakularne sceny oraz popisy aktorskie. To jednak koniec dobrych informacji. Jak można zauważyć, nie wszystko zagrało w filmie. Kontrowersje budzi wzrost Joaquina Phoenixa. Aktor mierzy 173 cm, a Napoleon - jak wynika z historii - był niskiego wzrostu. Szacuje się, że legendarny cesarz mierzył 158 cm. Filmowy Napoleon w poszczególnych scenach nie wyróżnia się wśród innych osób w żadną stronę.


Dramat historyczny o życiu Napoleona Bonaparte

Film "Napoleon" wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, będzie dramatem historycznym opowiadającym o życiu Napoleona Bonapartego. Ma on pokazać taktyczny geniusz wodza oraz jego osobiste rozterki i trudną miłość do Józefiny granej przez Vanessę Kirby.

W roli głównej wystąpi Joaquin Phoenix, znany m.in. z filmów "Joker", "Ona" czy "Spacer po linie". Autorem scenariusza jest z kolei scenarzysta takich filmów, jak "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia" i "Ostatni bastion", David Scarpa. 

"Napoleon" nie tylko w kinach 

Kinowa premiera "Napoleona" zapowiedziana jest na 22 listopada 2023 roku. Produkcję będzie można również zobaczyć w Apple TV+. Nie jest jednak na razie znana data, ale wiele wskazuje, że film zostanie udostępniony miesiąc po debiucie na dużym ekranie. 

MP

(Joaquin Phoenix jako Napoleon Bonaparte. Fot. YouTube/ Rotten Tomatoes Trailers)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj50 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura