Radosław Sikorski szokuje. "Można było zestrzelić białoruskie helikoptery"

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 214
Były marszałek Sejmu Radosław Sikorski znowu wywołał zamieszanie swoją wypowiedzią w mediach. W TOK FM wyznał, że Polska powinna zestrzelić białoruskie śmigłowce, które we wtorek latały nad Białowieżą.


Sikorski: Zestrzelić białoruskie helikoptery 

- Jeżeli te helikoptery były w powietrzu po polskiej stronie przez 10 minut, no to było mnóstwo czasu, by je zestrzelić - powiedział dziś Radosław Sikorski w TOK FM. 

Głos w sprawie wypowiedzi byłego ministra spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL zabrał aktywista Jan Śpiewak.

- Sikorski właśnie w TOK FM mówi, ze należało zestrzelić białoruskie helikoptery - napisał Śpiewak na Twitterze. Społecznik swoją wypowiedź okrasił wymowną grafiką przedstawiającą zamarzającą w przerażeniu twarz. Pod jego postem rozpoczęła się dyskusja.

 

- Wywołać III wojnę, tj. ulec prowokacji Putina... Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości kim jest Sikorski, Tusk i cała ta zgraja z PO? - pytał minister edukacji Przemysław Czarnek. 

- Nieodpowiedzialni ludzie znów pchają się do władzy. Bezpieczeństwo to nie zabawa - podkreślił europoseł Patryk Jaki. 


Internauci zwrócili uwagę, że śmigłowce leciały nad teren zabudowanym. Ich zestrzelenie mogłoby się zatem wiązać ze stratami wśród ludności cywilnej. 

Sikorski mówił wcześniej o wysadzeniu Nord Stream

To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź Radosława Sikorskiego w ostatnich miesiącach. Były szef MON pogratulował Amerykanom... rzekomego wysadzenia gazociągu Nord Stream. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku niezidentyfikowani sprawcy doprowadzili do wybuchu w Gazociągu Północnym na Bałtyku.

Eksplozję skomentował europoseł. - Thank you, USA - napisał na Twitterze, zamieszczając zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku. Wpis został potem skasowany.

Wypowiedź europarlamentarzysty wywołała ogólnoświatową burzę. Jego wypowiedź była cytowana przez propagandowe media rosyjskie. Amerykanie ostro skrytykowali wypowiedź polityka, oskarżając go o szerzenie dezinformacji. Nawet polska opozycja nie była zachwycona jego wpisem.

MB

Źródło zdjęcia: Były szef MON Radosław Sikorski w radiu TOK FM. Fot: TOK FM

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka