źródło: Facebook/Canva
źródło: Facebook/Canva

Kukiz mówi, że Sikorski jest narkomanem. Europoseł odpowiada: "beknie Pan"

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 251
Ogromna awantura wybuchła po wpisie Pawła Kukiza. Były muzyk zasugerował, że europoseł Radosław Sikorski może być... "narkomanem". Polityk w ostrych słowach odpowiedział posłowi współpracującemu ze Zjednoczoną Prawicą. - Przeprosiny do wieczora albo spotkamy się w sądzie - napisał były szef MSZ w mediach społecznościowych.

Sikorski: Można było zestrzelić białoruski helikopter

Radosław Sikorski zabrał głos w sprawie naruszenia naszej granicy powietrznej przez białoruskie śmigłowce bojowe. Polityk krytycznie odniósł się do reakcji polskich służb i polityków na wtargnięcie sił nieprzyjaznego państwa.

-  Należało je zestrzelić. Oczywiście zestrzelić można na różne sposoby. Może to zrobić parą myśliwców, można to zrobić różnymi innymi systemami - powiedział europoseł na antenie Radia TOK FM.


W sieci ostro skrytykowali go politycy PiS i niektórzy komentatorzy, zarzucając Sikorskiemu nieodpowiedzialność jak w kwestii, gdy komentował wybuchy w Nord Stream. Wówczas podziękował za destrukcję gazociągu stronie amerykańskiej. 

Kukiz o Sikorskim: Prawdopodobnie jest czynnym narkomanem

Najbrutalniej na słowa polityka związanego z opozycją zareagował Paweł Kukiz. Były muzyk wykluczył, że Sikorski bierze udział w jakimś spisku. Zasugerował jednak, że były marszałek Sejmu może być uzależniony od narkotyków. 

- Wątpię, by Sikorski był w jakimś spisku, który ma za cel wciągnięcie Polski w wojnę. Ale prawdopodobnymi wydają się być plotki, że jest czynnym narkomanem. Ktoś, kto chce w obecnej rzeczywistości strzelać do białoruskich śmigłowców, musi mieć niezły lot - napisał Kukiz na portalach społecznościowych w czwartek.


Sikorski do Kukiza: Beknie Pan

Na wpis Kukiza zareagował sam Sikorski. Polityk w piątek z samego rana opublikował mocne wezwanie do natychmiastowych przeprosin.

- Panie pośle Kukiz: przeprosiny do wieczora albo spotkamy się w sądzie. Nie pozwolę na powielanie jakichkolwiek fałszywych plotek na mój temat. Mecenas Roman Giertych ocenia, że beknie Pan więcej, niż Kaczyński - napisał europoseł na Twitterze.

MB

Źródło zdjęcia: Radosław Sikorski i Paweł Kukiz. Fot. Facebook.com/Canva

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka