źródło: RMF FM
źródło: RMF FM

Prezes PZPN o alkoholu w kadrze. "Jak ktoś pana zaprosi, to siedzicie bez niczego?"

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 43
Prezes PZPN został zapytany o kwestie spożywania alkoholu przez działaczy związku i zaproszonych gości na wyjazdowych meczach reprezentacji Polski. Cezary Kulesza wprost powiedział, że... ciężko siedzieć na proszonej kolacji bez niczego.

Ciemne chmury nad prezesem PZPN. Fatalna sytuacja wokół kadry

Prezes PZPN nie ma ostatnio łatwego życia. Wszystko przez ostatnie wyniki piłkarskiej reprezentacji w Polsce i nieciekawych wydarzeniach w samym PZPN.

Przypomnijmy niedawną aferę po haniebnie przegranym meczu polskiej reprezentacji piłki nożnej z Mołdawią. W samolocie PZPN i na trybunach meczu Polski z Mołdawią znalazł się skazany za korupcję były działacz piłkarski Mirosław Stasiak. Zaproszony miał otrzymać bilet z puli przyznanej firmie ubezpieczeniowej.

Ponadto w czasie powrotu z Kiszyniowa piłkarze mieli być zniesmaczeni zachowaniem niektórych gości zaproszonych przez PZPN. Pijanych i zaczepiających naszych kadrowiczów.

Sytuacji nie poprawiła zbytnio czwartkowa wygrana nad Wyspami Owczymi (2:0). Nic więc dziwnego, że szef polskich struktur piłkarskich musi się tłumaczyć nie tylko z wyników sportowych, ale też z incydentów, które miały miejsce wewnątrz związku.

Cezary Kulesza szczerze o alkoholu na meczach wyjazdowych

Podczas wywiadu dla RMF FM szef PZPN został zapytany właśnie o alkohol. Kulesza wydawał się zdziwiony tym, że takie pytanie w ogóle padło.

- Jadą sponsorzy, jadą ich zaproszeni goście. Jesteśmy my. Siadamy, jest kolacja około 19.00, czy 20.00. Gdzieś z boku stoi wino, wódka, szampan. Kto sobie ile życzy. Czy piwo... Ja sobie nie wyobrażam, tak jak pan, że ja pana zaproszę, czy ktoś pana zaprosi i siedzicie tak bez niczego - powiedział z rozbrajającą szczerością były prezes Jagiellonii Białystok.

Następny mecz reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Europy odbędzie się w niedzielę na terenie Albanii. Polacy muszą wygrać z gospodarzami, żeby zachować jakiekolwiek nadzieje na awans do fazy grupowej turnieju.

MB

na zdjęciu Prezes PZPN Cezary Kulesza. fot. RMF FM, Twitter

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj43 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport