Krzysztof Bosak. Fot. Facebook/Krzysztof Bosak
Krzysztof Bosak. Fot. Facebook/Krzysztof Bosak

Nowa Piątka Konfederacji. „Zero socjalu dla Ukraińców”

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 165
Krzysztof Bosak podczas konferencji prasowej we Wrocławiu przedstawił piątkę Konfederacji na finał kampanii wyborczej. „Piąta lista, lista numer 5 i nowa piątka Konfederacji, czyli 4 postulaty już znane i piąty dość oczywisty, ale dodany, który chcemy mocno podkreślać na finale kampanii wyborczej” - mówił jeden z liderów liberalnej gospodarczo partii. Co jest piątym punktem Konfy?

Piąty punkt Konfederacji: Zero socjalu dla Ukraińców

– Piąta lista, lista numer 5 i nowa piątka Konfederacji, czyli 4 postulaty już znane i piąty dość oczywisty, ale dodany, który chcemy mocno podkreślać na finale kampanii wyborczej, czyli proste i niskie podatki, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, mieszkania i domy tańsze nawet o 30 procent, gotówka chroniona Konstytucją Rzeczpospolitej i zero socjalu dla Ukraińców – mówił Krzysztof Bosak podczas konferencji prasowej we Wrocławiu.


"Zamiast przyjaźni jest twarda gra i wymiana ciosów"

Jeśli chodzi o relacje Kijowa i Warszawy to „maski po prostu opadły”. – Tam, gdzie był pozór przyjaźni, tam gdzie był pozór partnerstwa, tam w tej chwili widzimy, że jest twarda gra, że jest wymiana ciosów, że jest agresywna retoryka, że jest zapowiadanie sankcji, zapowiadanie ceł, skarżenie się do Światowej Organizacji handlu, uderzanie w polskie interesy gospodarcze w Brukseli – perorował Bosak.

– My jako Konfederacja od samego początku ostrzegaliśmy przed taką sytuacją. Mówiliśmy, że mamy kolizyjne interesy, że otworzenie polskiego rynku bezwarunkowo na produkty, które są produkowane w zupełnie innym standardzie, bez tych norm, które są wymagane od polskiego rolnika, jest głęboko niekorzystne dla polskich gospodarzy – dodał polityk Konfederacji. 

Jak wyjaśniał: „Mówiliśmy o tym, że nie ma infrastruktury przesyłowej na wszystkie produkty z Ukrainy i mówiliśmy od samego początku o tym, że nie ma podstaw, żeby wszystkich w Polsce z paszportem ukraińskim obdarzyć przywilejami, które mają polscy obywatele”.

Konfederacja przeciw 800 Plus dla Ukraińców

Krzysztof Bosak zaznaczył, że Konfederacja jako jedyna partia „miała odwagę głosować przeciw specustawom uprzywilejowującym wszystkich cudzoziemców z paszportami z Ukrainy”. – To jest właściwe sformułowanie, bo to nie są wyłącznie Ukraińcy – mówił Bosak we Wrocławiu.

– To jest zdrada polskich interesów narodowych. Nie ma żadnego powodu, żeby polski podatnik finansował 300+, 500+, 800+, rodzinny kapitał opiekuńczy, a nawet kredyt 2 proc. dla wszystkich, którzy mają paszport ukraiński. Nie ma w tym żadnego interesu polskiego – przekonywał polityk Konfederacji. 

W jego opinii obecna sytuacja służy „zacieraniu granic między dwoma narodami, które mają swój stan, mają swoją politykę, i które mają swoje interesy”. – Ukraińcy nie wahają się i Kijów nie waha się realizować w stosunku z Polakami swoich interesów gospodarczych, politycznych, iść na konfrontację w Brukseli, w Unii Europejskiej, której nie jest członkiem – mówił Krzysztof Bosak.


"Polska musi wreszcie zacząć dumnie bronić swoich interesów"

Polityk Konfederacji zaznaczył, że „Polska musi wreszcie zacząć dumnie bronić swoich interesów. Musi zacząć to robić polski premier, następny, który będzie po Mateuszu Morawieckim, bo ten już dawno powinien ustąpić”. 

– Musi to zacząć robić polski prezydent, który ciągle jest jakby w jakiejś drzemce pogrążony, nie może przyjąć do wiadomości, że jego osobista przyjaźń z Wołodymyrem Zełenskim okazała się jakimś mirażem a nim przywódca ukraiński się po prostu posłużył – zakończył Bosak.

KW  

Źródło zdjęcia: Krzysztof Bosak. Fot. Facebook/Krzysztof Bosak

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka