PAP
PAP

Skandaliczna grafika na profilu Ochojskiej. Nawet posłanka Lewicy nie wytrzymała

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 204
Europosłanka KO Janina Ochojska opublikowała kontrowersyjną grafikę przedstawiającą... pieczoną kaczkę. - Cały naród piecze kaczkę - podpisała obrazek. Wpis naturalnie skojarzył się internautom z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Na Ochojską spadła fala krytyki, także ze zbliżonych do niej kręgów politycznych.

Kontrowersyjna grafika Ochojskiej. Skojarzenia z prezesem PiS

Sam wpis nad grafiką nie wywołuje negatywnych skojarzeń. Janina Ochojska złożyła internautom życzenia z okazji przypadającego w czwartek Święta Dziękczynienia.

- Pomysł mi się bardzo podoba. Będzie przypominać nie tylko ten ważny dzień w historii Polski, ale pozwoli pamiętać o zobowiązaniach jakie podjęliśmy wobec całego Narodu. Temat podjęło już sporo moich przyjaciół, nawet jeżeli nie będzie to oficjalne państwowe Święto Dziękczynienia - czytamy w tekście opublikowanym przez Ochojską.

Tego samego nie można powiedzieć jednak o samej grafice. Przedstawia ona pieczoną kaczkę. "15 października Narodowy Dzień Dziękczynienia. Cały Naród pieczę Kaczkę" - głosi napis na zdjęciu ugotowanego ptaka.

Warto dodać, że w krajach anglosaskich z okazji tego dnia piecze się indyka. Samo napisanie słowa "kaczka" wielką literą wywołała skojarzenia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.


Fala krytyki spadła na Ochojską. Także ze strony sojuszników KO

Wpis Ochojskiej wywołał falę oburzenia w internecie. Na kontrowersyjny obrazek przede wszystkim zareagowali politycy i sympatycy Zjednoczonej Prawicy.

- Myślałem, że to konto jakiegoś internetowego trolla.  Ale w sumie mocno się nie pomyliłem, bo poziom ten sam - napisał Marcel Formela z Solidarnej Polski.

Co ciekawe, niesmaczny żart europosłanki nie spodobał się też Annie Marii Żukowskiej z Nowej Lewicy. Warto dodać, że posłanka reprezentuje partię, która jest sojusznikiem Koalicji Obywatelskiej.

- Nie lepszy hummus? - zapytała działaczka Lewicy pod postem eurodeputowanej. Żukowska udostępniła też materiał Ochojskiej i napisała „Szczerze, to to jest żenujące”.

"Myśmy tę Panią zapraszali kiedyś do duszpasterstw akademickich, żeby mówiła studentom o potrzebie i konieczności okazywania szacunku każdemu człowiekowi..." - skomentował grafikę Ochojskiej ks. Wojciech Ziółek SJ.

MB

Fot. Janina Ochojska. Źródło: PAP/Leszek Szymański

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka