Matthew Perry. Fot. David Shankbone
Matthew Perry. Fot. David Shankbone

Nie żyje gwiazda "Przyjaciół" Matthew Perry. Dla milionów widzów to Chandler Bing

Redakcja Redakcja Seriale Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
W wieku 54 lat zmarł Matthew Perry, jedna z gwiazd serialu "Przyjaciele". Został znaleziony martwy w sobotę w wannie z hydromasażem w swoim domu w Los Angeles - podaje serwis "Los Angeles Times", powołując się na policyjne źródła.

Nie żyje Matthew Perry z "Przyjaciół"

Perry został znaleziony przez służby ratownicze martwy około godziny 16. Detektywi z wydziału policji Los Angeles zajmujący się zabójstwami i napadami ze względu na trwające śledztwo nie podają przyczyn śmierci aktora.

Na miejscu zdarzenia nie znaleziono żadnych narkotyków, ani śladów przestępstwa - informują amerykańskie media, powołując się na anonimowe policyjne źródło.

Perry urodził się 19 sierpnia 1969 roku w Williamstown w stanie Massachusetts. Wychowywał się w Kanadzie i spędził tam wiele lat swojego dzieciństwa, zanim przeniósł się do Los Angeles.


Matthew Perry, czyli Chandler Bing

Aktor międzynarodowe uznanie zyskał dzięki roli Chandlera Binga w emitowanym w latach 1994-2004 serialu „Przyjaciele”. Grał u boku Jennifer Aniston, Courteney Cox, Davida Schwimmera, Matta LeBlanca i Lisy Kudrow. BBC podaje, że, ostatni odcinek serialu obejrzało w Stanach Zjednoczonych 52,5 miliona widzów, co czyni go najchętniej oglądanym odcinkiem serialu telewizyjnego pierwszej dekady XXI wieku.


Studio Warner Bros. Television Studios, które produkowało „Przyjaciół” we wpisie na X (dawniej Twitter) przyznało, że jest „zdruzgotane” wiadomością o śmierci Perry'ego. „Był prawdziwym darem dla nas wszystkich” - czytamy.

KW

Źródło zdjęcia: Matthew Perry. Fot. David Shankbone 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura