Maffashion przebrała się za Kaczyńskiego. Fot. Instagram / Maffasfion / mat. prasowe / Canva
Maffashion przebrała się za Kaczyńskiego. Fot. Instagram / Maffasfion / mat. prasowe / Canva

Maffashion szokuje na Halloween. Przebrała się za Kaczyńskiego

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 42
Popularna blogerka modowa Maffashion lubi zaszokować swoich fanów. Od lat na Halloween szykuje coś, co elektryzuje komentatorów. W tym roku postanowiła mrugnąć okiem do miłośników polityki... i kina z czasów PRL. Jej kreacja na halloween nawiązuje do „dwóch takich co ukradli księżyc”, czyli głośnych filmowych ról Lecha i Jarosława Kaczyńskich.

Maffashion, Mata, UOKiK i TVN

Przypomnijmy, że dwa lata temu znana blogerka modowa Julia Kuczyńska, czyli Maffashion przebrała się za młodego rapera Matę. Strój zrobił takie wrażenie, że portal RMF FM nazwał go „jednym z najbardziej zjawiskowych”. Młody Matecki był wtedy na topie po sukcesie „Patointeligencji”.

Z kolei w 2022 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał słynnych polskich influencerów za brak współpracy. Kary wyniosły łącznie 139 tys. zł, a otrzymali je m.in. Maffashion, Kruszwil i Dubiel. UOKiK prowadził wówczas postępowania w sprawie oznaczania treści komercyjnych w mediach społecznościowych oraz podejrzenia scamu (oszustwa). 

Ostatecznie UOKiK uznał, że spółka Olimp Laboratories, oraz troje współpracujących z nią influencerów, zamieszczając materiały sponsorowane, robili to w sposób, który nie wskazywał bezpośrednio na handlowy charakter publikacji i wymierzył ponad 5 mln zł kary. Maffashion zapłaciła jednak wyłącznie karę za brak współpracy z UOKiK.

Z kolei wiosną tego roku Maffashion oburzyła się na to, jak przedstawiono ją w materiale TVN o jej byłym chłopaku – Sebastianie Fabijańskim. Maffashion, partnerka Fabijańskiego w latach 2019–2022, a także matka jego syna, Bastiana, na swoim Instagramie zamieściła pełen oburzenia wpis:

„Uwaga TVN. Wyjątkowo nierzetelny i kłamliwy wątek dotyczący mojej osoby przedstawiony w materiale. Podejmuję stosowne kroki prawne. Oczekuję przeprosin i sprostowania” - napisała wówczas Julia Kuczyńska aka Maffashion.

Maffashion i "dwóch takich, którzy ukradli księżyc"

Zostawmy na boku życiowe perypetie Maffashion. Blogerka uwielbia się dobrze bawić. Co roku nie brak jej pomysłów. I ciężko pracuje nad swoimi kreacjami. Przebrała się nie tylko za Matę, ale także Quebonafide.

Na Instagramie Maffashion pojawił się post, na którym widać, jak wędruje po Warszawie w stroju nawiązującym do Jacka i Placka - bohaterów filmu „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. To kultowy polski film przygodowy dla dzieci i młodzieży z 1962 roku w reżyserii Jana Batorego na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego pod tym samym tytułem.

W filmowej wersji historii w role Jacka i Placka wcielili się Lech i Jarosław Kaczyńscy. Blogerka starannie odwzorowała strój jednego z braci i nie zapomniała również o księżycu. 


"Ktoś wcześniej ukradł księżyc"

W poście wyznała, co skłoniło ją do przebrania się za „Kaczyńskiego”.

„Wiem. Obstawialiście RAP klimaty. W tym roku był pomysł na Czarodziejkę z Księżyca… Ale ktoś wcześniej ukradł księżyc” - napisała w poście.

I dodała opis: "We wsi Zapiecek na świat przychodzą bliźniacy – Jacek i Placek. Są niesamowicie żarłoczni, niesforni i leniwi. Wszystko wskazuje na to, że nic z nich nie będzie. Kombinują, unikają obowiązków, nie chcą pracować ani teraz, ani w przyszłości. Chcą szybko i łatwo się wzbogacić. Wiec zamiast pracować postanawiają ukraść księżyc i go sprzedać. Przed wyruszeniem w drogę kradną matce ostatni bochenek chleba, który później zamienia się w kamień. Wkrótce wpadają w ręce złoczyńców. Gdy wyprawiają się do złotego miasta, poznają pozorną wartość wszystkich skarbów. Wracają więc do Zapiecka, odmienieni, przepraszają, od teraz bardziej szanują, doceniają cudzy wysiłek i pragną pomagać rodzicom w pracy".


KW

Źródło zdjęcia: Maffashion przebrała się za Kaczyńskiego. Fot. Instagram / Maffasfion / mat. prasowe / Canva

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj42 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości