Sadowska i Staśko zrobią film o Pandora Gate. Fot. Pixabay/Canva
Sadowska i Staśko zrobią film o Pandora Gate. Fot. Pixabay/Canva

Córka oskarżanego o pedofilię muzyka robi film o Pandora Gate. Zielke komentuje pomysł

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Pandora Gate pogrążyła wielu znanych YouTuberów, zaczynając od Stuu. Okazuje się, że o skandalu, który zmiótł wiele sław polskiego Internetu, powstanie film fabularny oraz książka. Nad projektem pracuje znana lewicowa aktywistka Maja Staśko. A także Maria Sadowska, córka Krzysztofa S. Wiadomość w swoim stylu skomentował Mariusz Zielke, którego materiały dziennikarskie ujawniły przed całą Polską pedofilskie oblicze słynnego muzyka.

Sadowska i Staśko zrobią film o Pandora Gate

Gdy w sierpniu 2019 roku informacje o Krzysztofie S. ujrzały światło dzienne, Maria Sadowska najpierw milczała. Jednak ciśnienie medialne było zbyt duże. Córka Krzysztofa S. opublikowała głośny wpis na Facebooku. Wyjaśniła w nim, że doniesienia o ojcu zamieniły jej życie w piekło. „To były dla mnie najgorsze dwa miesiące mojego życia. Nikomu nie życzę, żeby musiał przechodzić przez takie piekło. Niespodziewanie, z dnia na dzień całe twoje dotychczasowe życie leży w gruzach...” - wyznała.

„Życie toczy się dalej, a ja muszę się podnieść nie tylko dla siebie ale przede wszystkim dla moich ukochanych dzieci i męża” - opisywała swoje ówczesne życie Sadowska.


Okazuje się, że teraz Maria Sadowska, reżyserka „Dziewczyn z Dubaju”, także chce ścigać osobników z Pandora Gate. W wywiadzie dla Kozaczka powiedziała, że film, nad którym pracuje z Mają Staśko, poruszy temat Pandora Gate oraz patologii w polskim internecie.


„Nie będzie on mówił tylko o Pandora Gate, ale w ogóle o zjawisku patoinfulencerów. O tym, jak to się stało, że w przestrzeni publicznej kryminaliści zarabiają ogromne pieniądze na mieszaniu w głowach naszym dzieciom” - wyjaśniła.

Sadowska zdradziła, że Maja Staśko nie tylko pomaga jej przy tej produkcji, ale pisze też książkę.

Sadowska krytykuje freak fighty

Sadowska przy okazji skrytykowała zjawisko freak fightów. Jej zdaniem – to duża nieścisłość – ten problem dotyczy tylko Polski: „Nie ma czegoś takiego w Stanach Zjednoczonych czy w Europie. Tam wolą patrzeć na prawdziwych zawodników, którzy ćwiczą i są wykwalifikowani. To jest tylko u nas i w Ukrainie. To jest taka patologia po prostu. Szkoda, bo Internet odzwierciedla trochę stan naszego umysłu”. Warto przypomnieć, że także Maja Staśko i związany z lewicą Jaś Kapela także brali udział w tej – wedle określenia Sadowskiej – patologii.

Mariusz Zielke: Skandal za skandalem, byle się podłączyć do czegoś nośnego i na tym zarobić

Do informacji o wspólnym projekcie Sadowskiej i Staśko odniósł się na Facebooku dziennikarz śledczy Mariusz Zielke

Napisał: „Skandal za skandalem, byle się podłączyć do czegoś nośnego i na tym zarobić. Gdzie jest chęć robienia kina społecznie zaangażowanego, kina moralnego niepokoju, kina odkrywającego prawdę o Polsce i przemianach naszego kraju? Jesteśmy społeczeństwem przesiąkniętym manipulacjami i patologiami na szczytach władzy i elit. Te elity ukrywają swoje prawdziwe oblicze, a media ich chronią zamiast wyjaśniać”. 

I dodał: „Dlatego w Polsce prawdziwe sprawy społeczne można robić niemal wyłącznie niezależnie. Jeśli spróbujecie to robić w jakiejkolwiek firmie czy mediach to od razu was "wyprostują", żeby tylko nie poruszyć pewnych wątków. Wolność? Brzydzę się tym, jak to wszystko u nas wygląda, jak trzeba lawirować w tych wszystkich układach. Może nowe pokolenie sobie poradzi? (jak nie będzie oglądać za dużo patoinfluencerów)”.


A Wy jak oceniacie projekt wspólnej inicjatywy Sadowskiej i Staśko skierowany przeciw patoinfluencerom i patoinfluencerkom?

KW

Źródło zdjęcia: Maria Sadowska i Maja Staśko zrobią film o Pandora Gate. Fot. Pixabay/Canva

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj28 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura