fot. president.gov.ua
fot. president.gov.ua

Zełenski z życzeniami na Święto Niepodległości. Mówi o zjednoczeniu Polski i Ukrainy

Redakcja Redakcja Polityka zagraniczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 124
W imieniu narodu ukraińskiego składam najszczersze życzenia Prezydentowi RP i całemu narodowi polskiemu z okazji Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Życzę, aby Wasza niepodległość była nienaruszalna i wieczna - napisał w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zełenski: Razem jesteśmy co najmniej dwukrotnie silniejsi!

"Nasze narody łączy wspólny cel i wartość wolności. Zawsze jak byliśmy po tej samej stronie, zmienialiśmy historię na lepszą i razem zwyciężaliśmy. Razem jesteśmy co najmniej dwukrotnie silniejsi!" - dodał Zełenski.


Prezydent Ukrainy podkreśla partnerstwo między narodami

Prezydent Ukrainy napisał, że "Ukraińcy nigdy nie stracą poczucia wdzięczności wobec Polski i zawsze będą doceniać pomoc Polaków w najtrudniejszym momencie rosyjskiej agresji". "Naród polski pomógł Ukrainie przetrwać. Jestem wdzięczny za szacunek okazany wszystkim Ukraińcom, którym Polacy udzielili schronienia i otworzyli przed nimi swoje domy" - powtórzył wielokrotnie już składane podziękowania.

"Silne partnerstwo między naszymi narodami, na zawsze wolnymi, czyni nas i całą naszą Europę silniejszymi! Ukraina i Polska są zjednoczone wolnością i zawsze będą razem – w UE, NATO i we wszystkich decydujących momentach naszej wspólnej historii" - dodał Zełenski.

"Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Niepodległości, Polsko!" - zakończył swój wpis opublikowany w polskim języku prezydent Ukrainy.

Życzenia od pierwszej damy i premiera Ukrainy

Słowa do Polaków skierowała także małżonka prezydenta Ukrainy, Ołena Zełenska.

Szczęśliwego Dnia Niepodległości dla naszych polskich przyjaciół! Drogiej koleżance Agacie Kornhauser-Dudzie, Andrzejowi Dudzie i wszystkim, którzy cenią ten najcenniejszy skarb. Polska jako pierwsza podała rękę Ukrainie, gdy nasza niepodległość była zagrożona. To na zawsze pozostanie w sercu każdego Ukraińca" - napisała pierwsza dama Ukrainy.


Życzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości złożył Polakom także premier Ukrainy Denys Szmyhal. "Składam najszczersze życzenia Polsce i Narodowi Polskiemu z okazji Święta Niepodległości! Doceniamy Waszą solidarność z Ukrainą. Dziękuję każdej Polskiej Rodzinie, która wsparła Ukraińców w najtrudniejszych czasach. Życzę Polsce pomyślności i dobrobytu!" - napisał Szmyhal.


Życzenia dla Polski od władz Ukrainy mogą oznaczać próbę ocieplenia relacji polsko-ukraińskich, które wyraźnie straciły na temperaturze, gdy Polska odmówiła wwozu ukraińskiego zboża na teren kraju.

ja

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj124 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka