Scena z filmu "Vabank". Fot. Film Polski
Scena z filmu "Vabank". Fot. Film Polski

Nie żyje Włodzimierz Musiał. To od niego Kwinto kupował Fiata

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
W wieku 92 lat zmarł popularny aktor teatralny i filmowy Włodzimierz Musiał. O śmierci poinformował branżowy serwis "Film Polski". Aktor w przeszłości grał m.in. Szpulę w "Vabanku" czy barmana w "Kingsajzie".

Nie żyje Włodzimierz Musiał 

Włodzimierz Musiał zmarł 19 listopada 2023 w Łodzi, z którą to od lat był związany zawodowo. Aktor urodził się 27 września 1931 roku w Częstochowie. Karierę rozpoczynał w latach 50. w Teatrze Lalek "Pinokio" w Łodzi. Grywał również na scenach w Częstochowie, Sosnowcu, Jeleniej Górze, Wrocławiu i Opolu.

Od 1977 roku związany był już jedynie z teatrami łódzkimi: w latach 1977-81 był aktorem Teatru Powszechnego, w latach 1981-86 aktorem Teatru im. Tuwima (od roku 1983 pod nazwą Teatr Studyjny'83).


Ostatnia rola Musiała 

Szersza publika może kojarzyć Musiała z wielu produkcji filmowych. Aktor miał ich na koncie ponad sto. Największą sławę przyniosły mu jednak role Szpuli z "Vabanku", barmana z "Kingsajzu" czy Segelina z "Wiedźmina". Ponadto zagrał m.in. w "Karierze Nikodema Dyzmy" oraz "Koglu-moglu". 

Co ciekawe, fani będą mogli zobaczyć jeszcze Musiała w najnowszej produkcji. Po ponad 20 letniej przerwie aktor powrócił na ekran w będącej jeszcze w fazie produkcji "Prawdzie" Łukasza Karwowskiego.

Rozpacz fanów 

W poście "Tych lat nie odda nikt" na Facebooku, informującym o śmierci Musiała, pojawiło się wiele komentarzy wyrażających ubolewanie. "Talencik aktorski i główka nie od paradki. Spoczywaj w spokoiku i przekaż pozdrowionka Prezesowi Dyźmie"; "Spoczywaj w spokoju"; "Śpijcie w Pokoju mistrzowie Machulski i Musiał. Nigdy o Was nie zapomnimy" - czytamy. Fani wypisują również słynne role aktora. 

MP

Scena z filmu "Vabank". Fot. Film Polski

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj8 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura